ח' סיון התשפ"ד
14.06.2024
נתון מרשים

בעזרת הרשת החברתית - זו חביבת הגנבים באמריקה

על פי הנתונים, בשנה שעברה נגנבו בסך הכול ברחבי ארצות הברית 1,020,729 כלי רכב. הנתון המרשים: 85% מהם נמצאו על ידי רשויות החוק

בעזרת הרשת החברתית - זו חביבת הגנבים באמריקה
זו יונדאי אלנטרה המשווקת גם אצלנו עם יחידת הנעה היברידית צילום: יונדאי

יונדאי אלנטרה היתה המכונית הנגנבת ביותר בארצות הברית בשנה שעברה, כך עולה מנתונים שמפרסם NICB, מכון חקר הפשע הלאומי האמריקאי.

העובדה שדווקא המכונית המשפחתית של יונדאי נמצאת בראש רשימת הדגמים הנגנבים אינה מפתיעה: גנבי הרכב האמריקאים גילו שיטה כיצד לפרוץ בקלות למכוניות של יונדאי וקיה ומהר מאוד גם דאגו להפיץ את השיטה ברשתות החברתיות, מה שהפך את המכוניות של יונדאי וקיה למאוד נגנבות. 

הנתונים מדברים בעד עצמם: לפי NICB המכונית הנגנבת ביותר בארצות הברית אשתקד היתה אלנטרה עם 48,445 גניבות. אחריה במקום השני נמצאת אחותה הגדולה מבית יונדאי, הסונטה, עם 42,813 גניבות ואת המקום השלישי לוקחת עוד מכונית שהגנבים בארצות הברית גילו איך פורצים: קיה אופטימה עם 30,204 גניבות. 

רק במקום הרביעי אנחנו מוצאים רכב אמריקאי: טנדר שברולט סילבראדו 1500 עם 23,721 גניבות. ואז במקום החמישי יש עוד קיה: ה"סול" ממנה נגנבו 21,001 יחידות. לפי הנתונים, בשנה שעברה נגנבו בסך הכול ברחבי ארצות הברית 1,020,729 כלי רכב. 85% מהם נמצאו על ידי רשויות החוק, זהו נתון מרשים, אם כי לא ניתן לדעת באיזה מצב הרכבים הגנובים האלה הוחזרו לבעליהם.

אצלנו בישראל, יונדאי אלנטרה הייבריד היא אחת המכוניות הנמכרות ביותר. ב-2023 קרוב ל-9,000 יחידות מהדגם הזה עלו על כבישי ישראל. אלנטרה הייבריד משווקת, אחרי עדכון הדגם, במחיר המתחיל ב-169,900 שקלים ובשלוש רמות אבזור.

ארצות הברית גניבת רכב יונדאי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד