ח' סיון התשפ"ד
14.06.2024
במליאת הכנסת

אושר: הסדרים להתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים

אושר בקריאה ראשונה: קביעת הסדרים להתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים. 16 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדת הפנים והגנת הסביבה

אושר: הסדרים להתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים
אילוסטרציה צילום: unsplash

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה ראשונה את הצעת חוק המקרקעין (תיקון מס' 36) (התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף ודיני מקרקעין), התשפ"ג-2022, אליה הוצמדה הצעת חוק פרטית של חבר הכנסת בועז טופורובסקי. 16 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדת הפנים והגנת הסביבה.

מוצע לקבוע הסדר שיאפשר הסרת חסמים ותמרוץ התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים, תוך קביעת איזון ראוי בין צורך זה לבין השמירה על זכות הקניין של בעלי הדירות בבית משותף. בהצעה הסדרים הנוגעים להתקנת עמדת טעינה בחנייה צמודה לדירה ובחנייה משותפת, ובחיבורן לחשמל הדירתי או המשותף, כאשר הדרישה לקבלת עמדת רוב בעלי הדירות משתנה בהתאם למידת הפגיעה ברכוש המשותף – החל מדרישה ליידוע בלבד לעניין עמדת טעינה הצמודה לדירה ועד דרישת רוב של שני שליש מבעלי הדירות להתקנת עמדת טעינה ברכוש המשותף. 

עוד מוצע לבטא את ההבחנה הקיימת כיום בפועל בין מפקחים על רישום מקרקעין שמפעילים סמכויות מנהליות לבין אלה שמפעילים סמכויות שיפוטיות. מוצע כי הסמכויות השיפוטיות יוקנו לדייני המקרקעין (המוסדרים בהצעת חוק זו), בעוד הסמכויות המנהליות יוקנו למפקחים על רישום המקרקעין כפי שקיים היום. 

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "בבסיס ההסדר המוצע עומדת השאיפה לאזן בין זכות הקניין שיש לבעלי הדירות ברכוש המשותף לבין הרצון להקל את התקנת עמדות טעינה לרכבים חשמליים בבתים משותפים ולשחרר חסמים לביצוע התקנה כאמור, וזאת בשל האינטרס הציבורי בהנגשה ובהרחבה של השימוש בכלי רכב מזהמים פחות".

רכב חשמלי קריאה ראשונה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד