י"ח תמוז התשפ"ד
24.07.2024
פרשה חמורה

הבכיר בחברת השליחויות עוכב: זו הסיבה

סמנכ"ל תפעול בחברת וולט עוכב לחקירה בחשד לקיזוז חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של כ-230 מיליון ש"ח | כל הפרטים

הבכיר בחברת השליחויות עוכב: זו הסיבה
שליח וולט צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אליה אוהד יוספיאן, סמנכ"ל תפעול בחברת וולט אנטרפריזס בע"מ, הובא היום (שני) בפני בית משפט השלום בראשון לציון בחשד לקיזוז חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים. החשוד שוחרר בתנאים מגבילים.

מבקשת העיכוב עולה כי ביחידת החקירות של מכס ומע"מ ת"א והמרכז מתנהלת חקירה במסגרה עולה החשד כי חברת וולט אנטרפריזס בע"מ קיזזה בספרי הנהלת החשבונות של החברה חשבוניות מס החשודות כפיקטיביות על שם חברת תלוש לעצמאי טי.בי. או בע"מ, בהיקף של מאות מיליוני ש"ח במעורבות ישירה של יוספיאן.

ממצאי החקירה עד כה עולה החשד כי סכום החשבוניות החשודות כפיקטיביות אשר קוזזו בתקופה שבין ינואר 2021 ועד היום מסתכם לפחות לערך של כ-230 מיליון ש"ח, שהמס בגינן הינו כ-33.5 מיליון ש"ח. במקביל, נטען בבקשה למעצר כי קיים חשד לכאורה לעבירות מס נוספות בחברת וולט והתנהלות לקויה באופן עקבי תוך עשיית דין לעצמם.

החשוד נחקר במשרדי היחידה, ומסר גרסתו. כבוד השופט גיל גבאי שחרר את החשוד בתנאים מגבילים ביניהם ערבות עצמית על סך 100,000 ש"ח והפקדת מזומן על סך 100,000 ש"ח.

מ'וולט' נמסר: "אנחנו תמיד פועלים לפי החוק, בסטנדרטים בינלאומיים מחמירים. כמובן שאנחנו משתפים פעולה עם הרשות ומעבירים את המידע שברשותנו לגבי הגופים המעורבים. נדגיש כי אליה יוספיאן לא נעצר אלא שוחרר בהסכמה".

וולט שליחויות הונאה עבירות מס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד