1. עמוד הבית
 2. יהדות
 3. כשרות

בגלל חילול חג - הוסר ההכשר ממקדונלדס

רבה של ירושלים הסיר בערב שבת את תעודת הכשרות מ'מקדונלדס הכשר' ברחוב בן יהודה, שנפתחה טרם יציאת חג השבועות
אלי כהן, י"ב סיון תשע"ה 30/05/2015 20:28

ששששש


רבה של ירושלים למען השבת: הגאון הרב אריה שטרן הורה לנציג המועצה הדתית בירושלים להסיר בערב שבת האחרון את תעודת הכשרות של 'מקדונלס הכשר' ברחוב בן יהודה במדרחוב בירושלים, לאחר שהתקבלו בלשכתו תלונות על פתיחת החנות והוצאת שולחנות טרם יציאת חג השבועות ביום ראשון שעבר.

בעקבות המקרה נוצר קשר בין המועצה הדתית לאנשי החנות בניסיון לברר את סיבות המקרה, אולם לאחר דחייה חוזרת ונשנית של גורמים בחנות, החליט רבה של ירושלים להסיר את התעודה עד לבירור המקרה באמצעות הזמנת בעלי המסעדה לפגישה עם הרב.

"חבל שרק לאחר שהורדנו את הכשרות הם פתאום התעשתו והתחילו לנסות לקבוע פגישה והסבירו שהגורמים שדיברנו איתם לא הבינו אותנו וכו'", אמר גורם במועצה הדתית. "הרב שטרן יישב איתם ברגע שיגיעו על מנת לברר איתם את הנושא מתוך מטרה להביא את הכשרות לרמתה הגבוהה ביותר".

במועצה הדתית אומרים כי פעילותו של הרב היא לא רק נגד בעלי העסקים. "רק בשבוע שעבר פורסם כי הרב פיטר שני משגיחים שלא עשו את עבודתם כמו שצריך ובכוונתו להקפיד על המשגיחים והמושגחים במטרה שיבצעו את עבודתם נאמנה".

לדברי מקורבו של הרב שטרן, נושא השבת חשוב לו מאוד ולפני כשבועיים אף טרח לחנות חמוצים בשוק במטרה לעודד את בעלי העסק על מלחמתו למען אי פתיחת עסקיו בתל אביב בשבת.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כנסו ותקראו מה באמת הולך שם  

  ירושלמי

 2. כל הכבוד לרב של שטרן  

  יאיר

 3. זה רק בשביל לעשות רושם על החרדים  (ל”ת)


 4. לא בשביל לעשות רושם על החרדים אלא בשביל לשמור על הכשרות  


 5. האם הרב שטרן אוכל בביתו אוכל כשר בהכשר הרבנות הראשית ירושלים?  

  מתעניין

;