1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

אישום חמור: מכרו דלק מהול

כתב אישום הוגש כנגד תושבי הצפון שמכרו דלק מהול המסוכן לציבור, וביצעו עבירות מס והלבנת הון בהיקפי ענק
אלי שלזינגר, ד' שבט תשע"ו 14/01/2016 09:21

בחדרי חרדים לוגו .כתב אישום בגין שורת עבירות חמורות ובהן עבירות על חוק המע"מ, הלבנת הון, הדחת עדים ועוד, הוגש השבוע לבית המשפט המחוזי בחיפה כנגד יניב קנרש (44) מ'מעגלי השלושה' וכנגד ישראל חביב (45) מ'שזור', בפרשיית ענק של מהילת דלקים, עבירות מס ועבירות רבות נוספות.

כתב האישום הוגש בעקבות חקירה משותפת למחלקת חקירות מכס ומע"מ ת"א והמרכז, וליאל"כ מפלג תשתיות בלהב 433. יחד עם הגשת כתב האישום, הוגשה בקשת מעצר עד תום ההליכים כנגד קנרש וחביב.

על פי עובדות כתב האישום, פעלו יניב קנרש וחביב ישראל למהילת כמויות דלק יחד עם חומרים אחרים, בהם שמנים ומדללי צבעים ומכירתם במרמה ללקוחותיהם תוך שימוש במארג חברות הרשומות על אחרים, באמצעותם קיבלו את חומרי המהילה, ומכרו את תערובות הדלק.

כמו כן, העלתה החקירה כי תערובות הדלק המהול אותן יצרו קנרש וחביב, נעשו באמצעות חומרים לא מבוקרים, בתהליך שאינו מבוקר, במתחמים שלא קיבלו היתר כלשהוא, זמני או קבוע, ויצרו תערובות דלק שיש בהן כדי לסכן את בריאות הציבור, סיכון הסביבה וסיכון רכושו של הציבור והכל - עבור בצע כסף.

בנוסף, על פי עובדות כתב האישום, פעלו הנאשמים לביצוע עבירות הלבנת הון בהיקף העולה על 260,000,000 שקלים, ביצעו עבירות מע"מ בהיקף העולה על 60,000,000 שקלים, עבירות על חוק הבלו בהיקף העולה על 7,000,000 שקלים ועבירות של קבלת דבר במרמה בגין מכירת הדלק המהול. כמו כן, מייחס כתב האישום עבירות על חוק תכנון ובנייה, עבירות על חוק רישוי עסקים ועבירות הדחת עד, שיבוש מהלכי משפט והתחזות.

כל העבירות בוצעו בזמן שקנרש שהה במעצר בית בפרשת "אנרגיה מתחדשת", בה הואשם בביצוע עבירות מע"מ בהיקף של 185,000,000 ש"ח והלבנת הון בהיקף של 214,000,000 לערך ובזמן שהמשפט כנגדו עדיין מתנהל.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;