1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

הגנים החרדיים יכללו בחוק ארוחה יומית

הישג ל'יהדות התורה' וש"ס: ילדי הגנים החרדיים יזכו לקבל ארוחה חמה. גני 'החינוך העצמאי' ו'מעיין החינוך התורני' הוכנסו לאחר הסתייגויות בועדה וברגע האחרון. גפני לש"ס: "מדוע אתם ישנוניים?"
שמעון מירוני, כתב 'בחדרי חרדים', כ"ו אדר ב תשס"ח 02/04/2008 19:25

ייצאו להפגין? ילדים במכינה. צילום: ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה סיעת ג"ל בפעולה, הילדים יקבלו אוכל. צילום ארכיון

חוק ארוחה יומית לתלמיד קבע כי גני חובה יכללו בחוק הקים ובגני חובה ובתי ספר יסודי שהוחל בהם יום חינוך ארוך ולימודי העשרה, תינתן ארוחה יומית לתלמיד בימים שבהם מקיים המוסד שמונה שעות לימוד לפחות.

ח"כ משה גפני וח"כ שמואל הלפרט נלחמו בועדה למען הכללת הגנים החרדיים (רשמי שאינו מוכר). בלחצם הצטרפה גם ש"ס ודרשה שבחוק יכללו גם גני החובה של רשת הגנים של מרכז החינוך העצמאי ושל מעיין החינוך התורני.

החוק שהגיע למליאת הכנסת להצבעה אתמול ואושר כאשר הוכללה בו ההסתייגויות של ח"כ גפני וח"כ אזולאי המכלילות את גני החובה ברשת הגנים של החינוך העצמאי והגנים במעין החינוך התורני.

יצויין כי לכל אורך הדיון בחוק במליאת הכנסת הוטחו חילופי האשמות קשות בין השר אלי ישי מש"ס לחברי הכנסת גפני וליצמן. הללו תקפו את ישי על כך שועדת שרים אישרה את החוק מבלי שהם שמו לב לכך.

גפני, שהיה נרגז במיוחד, פנה לאלי ישי והזכיר לו את סיסמת הבחירות של ש"ס: "ילד רעב אינו לומד". הוא תמה על כך שבדיוק בנושא זה נתנו לעניין לעבור בועדת השרים בלי להכניס את האינטרסים החרדיים.

גפני פנה לש"ס ווהוסיף כי אין הוא חלילה חושדם בזלזול אלא בישנוניות. "מדוע כל דבר כזה פשוט צריכים להילחם ולהוציא אנרגיות כה רבות. מדוע אתם לא ערניים למה שקורה כאן?".

קישורים:
אושרה 'ארוחה יומית' לכולם, חוץ מלחרדים

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פעילות בכיוון הנכון  

  חיים

 2. עכשיו מהומות על הכשר הארוחה  

  שמעוני

 3. רשת הגנים  

  גננת

 4. ראיתם הגזען גפני?  

  צביקה

 5. זה הפתרון  

  גננת

 6. מנהלים מתאימים  

  משה

 7. למה ,למה, מה...  

  יואל

 8. מדוע????????.  

  אברך

 9. הישג לשס שגם יהדות התורה נהנית ממנו  

  ירון

 10. דמגוגיה  

  בבילון

 11. אור בקצה המנהרה  

  סנקביץ

 12. לבבליון מגיב מס' 10  

  משה

;