1. עמוד הבית
 2. בריאות
 3. חדשות בריאות

התשובה לפיגוע הדחפור: 3 אופנועי הצלה

3 אופנועי חירום חדשים הושקו ב'איחוד הצלה' לזכר הרוגי פיגוע הטרקטור הראשון בירושלים. "זוהי התשובה הטובה ביותר למחבלים, הצלת חיי יהודים בארץ ישראל". בטקס ההשקה הוענקה תעודה למציל התינוקת
יוסי כץ, כתב 'בחדרי חרדים', י"ח אלול תשס"ח 18/09/2008 12:19

אביה של בת שבע אונטרמן הי"ד עם אחד התורמים (צילום: דוברות איחוד הצלה) אביה של בת שבע אונטרמן הי"ד עם אחד התורמים (צילום: דוברות איחוד הצלה)

במעמד מרגש ומיוחד נחנכו שלושה אופנועי חירום חדשים בארגון 'איחוד הצלה' שנתרמו ע"י יהודים אמריקנים לזכרם של שלושת הרוגי פיגוע הטרקטור הראשון בירושלים.

הסב, התייר שהציל את נכדתו ואלי ביר (צילום: דוברות איחוד הצלה)
הסב, התייר שהציל את נכדתו ואלי ביר (צילום: דוברות איחוד הצלה)

בטקס צנוע שנערך במשרדי הארגון בירושלים נכחו התורמים מארה"ב, בני משפחות הנרצחים, והתייר האנגלי ידידיה ארונסון שחילץ מהרכב את התינוקת שאימה, בת שבע אונטרמן ז"ל נרצחה בפיגוע הקשה.

המשפחות השכולות והנהלת 'איחוד הצלה' העניקו לארונסון תעודת הוקרה וההערכה על מעשה הגבורה שעשה בהצלת התינוקת ממוות בטוח והשיקו את האופנועים החדשים שיפעלו להצלת חיים בירושלים לזכרם של הקדושים שנרצחו בפיגוע הקשה לפני כשלושה חודשים.

אליוט בריינר, אחד התורמים אמר בדבריו כי מעולם לא הכיר את הנרצחים ואת משפחותיהם אך חש צורך כיהודי אוהב ישראל לתרום לעילוי נשמת הקדושים שנרצחו בירושלים על עצם היותם יהודים.

אביה של בת שבע אונטרמן ז"ל ובנה של עליזה גורן ז"ל שנרצחו בפיגוע הודו לתורמים על היוזמה וההנצחה הטובה ביותר לנרצחים- האפשרות להציל יהודים, דבר אותו המחבל המרצח ניסה לעצור.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מרגש  (ל”ת)

  ת.נ.צ.ב.ה.

 2. מרגש!  (ל”ת)

  חובש

 3. פשוט התרגשנו מהאירוע  

  קרוב משפחה

 4. היחס של איחוד הצלה  

  איש אחר

 5. זכר אמיתי לנופלים  (ל”ת)

  דוד

 6. גאים בך ידידיה ארונסון  (ל”ת)

  ירושלמים

 7. "התשובה הטובה ביותר?"  

  BASHBLOW

;