1. עמוד הבית
 2. עסקים ונדל"ן
 3. בארץ

אסם לעשירים • ייקור מוצרים עד לשיעור של 6.1%

עליית מחירי ומרי הגלם בשנתיים האחרונות הובילה את ענקית המזון להעלות מחירים בשיעור חד • החטיפים יעלו ב-5.8%, דגני הבוקר ב-3.7% ומוצרי 'צבר' ב-4.1%
אבי גליק, בחדרי חרדים, י"א תשרי תשע"ג 27/09/2012 13:45

מסיבת עיתונאים אוסם מנכ"ל אסם במסיבת עיתונאים. צילום ארכיון

לאחר שחברת יוניליוור הודיעה על כוונתה להעלות את מחירי מרבית מוצרי המזון שלה לאחר החגים, זאת בעיקר עקב עליית מחירי חומרי הגלם, היה צפוי שחברות נוספות יקפצו על העגלה ויודיעו על העלאות אף הן.

חברת אסם הודיעה היום (ה) על העלאה של מחירי רבים ממוצריה בשיעור ממוצע של 4.8%, העלאה שתיכנס לתוקף החל מה-1 בנובמבר. המוצר שירשום את הייקור המשמעותי ביותר הוא הקפה שמחירו יגדל ב-6.1%.

מחירי החטיפים יעלו ב-5.8%, מוצרי צבר וטבעול יעלו ב-4.1% ו-4% בהתאמה, מחירי המאפים יעלו ב-5.6%, מחיר דגני הבוקר בשיעור של 3.7%, המוצרים הקולינרים יטפסו ב-3.6% והחמוצים ב-2.3%.

ב'אסם' מסרו: "מינואר 2011 התייקרו בעשרות אחוזים חומרי הגלם שעליהם מבוססים מוצרי אסם וביניהם חיטה, תירס, סויה ושמן. בנוסף לכל אלה עלו מחירי הדלק, המים, החשמל והארנונה בעשרות אחוזים - והוסיפו עשרות מיליוני שקלים לעלויות הייצור.

"בזכות צעדי התייעלות עמוקים הצליחה קבוצת אסם לספוג חלק ניכר מההתייקרויות ולדחות את עליית המחירים. פעולות אלה סייעו לקבוצה להימנע מהעלאת מחירים במשך קרוב לשנתיים, אך צעד זה הפך למחויב המציאות על רקע גל ההתייקרויות האחרון. גם עליית מחירים זו מפצה באופן חלקי בלבד על העלייה בהוצאות הייצור והתפעול".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מסכנים, ספגו חלק מההתיקרויות. במקום להרויח 100 מליון, ירויחו רק 99 מליון...  (ל”ת)

  אוי רחמנות

 2. הכי פשוט. חרם על כל המוצרים של יוניליבר  

  mtg

 3. אנא לפרסם את המוצרים  

  צדק חברתי

;