כ"א אייר התשפ"ד
29.05.2024

משב"ק אדמו"רי ויז'ניץ • רבי יצחק דוד רזמוביץ ז"ל

בארה"ב הלך לעולמו רבי יצחק דוד רזמוביץ ז"ל • המנוח היה איש אמונם של כמה מאדמו"רי ויז'ניץ, ואף הוציא ספר 'ימים מקדם' - רשומות על קורותיה של החסידות

מאחורי רבו ה'אמרי חיים' מויז'ניץ. צילום: ארכיון
מאחורי רבו ה'אמרי חיים' מויז'ניץ. צילום: ארכיון

ברוך דיין האמת: בארה"ב נפטר אמש (ד') הרה"ח רבי יצחק דוד רזמוביץ ז"ל. בן 91 היה במותו. המנוח היה משב"ק אדמו"רי בית ויז'ניץ - האדמו"ר בעל ה'אמרי חיים' והאדמו"ר בעל 'הישועות משה' זצ"ל.

ר' איצ'ה דוד רזמוביץ ז"ל נולד למשפחה מיוחסת בחסידות ויז'ניץ. סבו הוא הרה"ח רבי יצחק דוד פוקס זצ"ל מוולחוביץ, מגדולי תלמידי בעל ה'אהבת ישראל' מויז'ניץ. בילדותו הסתופף בצילו של הסבא.

במשך שנים שימש בקודש פנימה והיה איש אמונו של האדמו"ר בעל ה'אמרי חיים' מויז'ניץ. לאחר פטירתו המשיך ר' איצ'ה ושימש גם את בנו, האדמו"ר בעל ה'ישועות משה' מויז'ניץ זצ"ל.

מתוך קרבתו ומרכזיותו בחסידות ויז'ניץ, הוציא לאור את הספר 'ימים מקדם' - רישומים וזכרונות של החסידים הראשונים בחצר ויז'ניץ, קורתיה בשנות השואה, עובדות ואירועים במחיצת ה'אמרי חיים', והקמת שיכון ויז'ניץ בבני ברק.

שימש גם כמשגיח רוחני בישיבת "בית ישראל ודמשק אליעזר" ויז'ניץ, והיה חבר הנהלת 'אגודת ישראל' בארץ.

לאורך השנים, נהג לכתוב את דברות הקודש של ה'אמרי חיים' ולאחר פטירתו היה הראשון שנתן את הקויטל הראשון לשני האדמורי"ם האחים ה'ישועות משה' מויז'ניץ זצ"ל, ויבלחט"א האדמו"ר מויז'ניץ-מונסי.

בשנותיו האחרונות עבר לגור בארה"ב ליד ילדיו. אמש נפטר כאמור בשיבה טובה בארה"ב.

הלויתו התקיימה אמש בארה"ב מבית המדרש ויז'ניץ ברחוב -53ST פינת נ.י.AV בדרכה לארץ ישראל,
הערב (ה') בשעה 19:00 הלוויתו תצא מבית המדרש הגדול בקרית ויז'ניץ בבני-ברק לבית החיים 'שומרי שבת זכרון מאיר', שם יטמן סמוך לאהל אדמו"רי בית ויז'ניץ.

בנו הרה"ח רבי מרדכי חנא רזמוביץ יישב שבעה בארץ עד מוצאי שבת.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.
לוויה יצחק דוד רזמוביץ ויזניץ ימים מקדם אמרי חיים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד