1. עמוד הבית
  2. יהדות
  3. כשרות

הרבנות נגד יוקר המחיה: תאשר גופי כשרות מחו"ל

בשל פערי המחיר בין מוצרים מישראל לאלה מחו"ל ולצורך הגברת התחרות - יאושרו גופי כשרות נוספים בחו"ל
שבתי חזקיה, בחדרי חרדים, כ"ו סיון תשע"ד 24/06/2014 15:38

יעקב רוחמקין כשרות כשר

הרבנות הראשית לישראל מתגייסת למאבק נגד יוקר המחיה. במסגרת זו, תאשר הרבנות מספר גדול יותר של גופי כשרות בחו"ל ותקים ועדה לבחינת פתרונות טכנולוגיים להוזלת הפיקוח על חלב מחו"ל, במטרה להגביר תחרות ולהוזיל את יוקר המחיה. כך הוחלט בפגישה בה נועדו הרב הראשי לישראל, הגאון רבי דוד לאו, מנכ"ל המשרד לשירותי דת ומנכ"ל הרבנות הראשית אלחנן גלט, נציגי משרדי האוצר, הכלכלה ושירותי דת, יחד עם עובדי אגף הכשרות ברבנות הראשית לישראל.

בחודשים האחרונים, פועל צוות משותף לאוצר ולרבנות, במטרה להקטין את השפעת הכשרות על יוקר המחיה בישראל - וזאת כחלק מהמהלך הרוחבי, המתקיים באוצר לבדיקת הגורמים ליוקר המחיה בישראל ולמניעתם.

נתונים שהוצגו בישיבה, מראים כי פערי מחיר משמעותיים קיימים במוצרי החלב בין ישראל לחו"ל. לכן, הוחלט לבחון את התאמתם של פתרונות טכנולוגיים, כמו מצלמות אשר יאפשרו למשגיח לפקח מרחוק על הנעשה במספר מחלבות.

בנוסף, נטען שההיצע הנמוך של גופי כשרות בחו"ל המוכרים על ידי הרבנות הראשית, מקטין תחרות ומוסיף עלויות.

הרב הראשי הודיע לנציגי האוצר, כי מזה כמה חודשים נעשית ברבנות עבודת מטה, שתכליתה להבהיר את הקריטריונים להכרה בגופי כשרות מחו"ל, ומאידך להגביר את הפיקוח עליהם. באמצעים אלה ניתן יהיה להגדיל את התחרות ביניהם ולהקל על היבואנים.

את הישיבה סיכם הרב לאו: "המאבק להוזלת יוקר המחיה חשוב לכולנו. אנו משתפים פעולה בחפץ לב, בכל מקום שבו ניתן להוזיל את עלויות ההשגחה בלי לפגוע בהלכה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;