1. עמוד הבית
  2. יהדות
  3. אקטואליה

חתן ההלכה - כנגד כל הסיכויים: נער עם ניוון שרירים

תלמיד עם ניוון שרירים הגשים חלום - מבין שבעת אלפים תלמידים הוכתר כחתן ההלכה
עקיבא ווייס, י' סיון תשע"ו 16/06/2016 09:01

_imagebank_orig_orig_15466CE8986345DBB33D0D7110E2A9AC.jpg

יצחק שמעוניאן, תלמיד בבית הספר היסודי נעם פסגת זאב, זכה בתחרות חידון ההלכה ברשת החינוך 'נעם צביה'. אל גמר החידון עלה יחד עם נציגי עשרים ושבע בתי ספר יסודיים שנצחו בשלבים המוקדמים בבית ספרם.

החידון שהתקיים אתמול (ד') באולם התרבות בעיר מעלה אדומים בנוכחות מאות תלמידים שהגיעו לעודד את המתמודדים נערך על בסיס הלימוד השנתי מידי יום בבתי הספר במהלכה לומדים תלמידי הרשת, בכל המוסדות, את הספר קיצור שולחן ערוך של הרב ח"ד הלוי זצ"ל ומתמקדים בהלכות הנוגעות לעולמם של התלמידים בחיי היום יום.

יצחק שמעוניאן, תלמיד עם ניוון שרירים סיפר כי חלומו היה לזכות בתואר הנכסף 'חתן ההלכה' בקרב התלמידים. "ידעתי שאם אתאמץ ככל יכולתי יש סיכוי שאזכה" אמר. "היות ויש לי ניוון שרירים אני כבר מורגל לא לוותר ולהתאמץ כמה שרק ניתן".

ראש רשת 'נעם–צביה', הרב שמחה ויסמן, הדגיש בדברי ברכתו למתמודדים ולזוכים, כי "ההלכה, כשמה כן היא. הולכת איתנו במהלך כל הדורות. רצוננו, שאיפתנו, ועמלנו, הינם לחיות את ההלכה, לנשום אותה בכל דרכינו, בכל יום, בכל עת, בכל מצב ובכל שעה".

מנכ"ל הרשת, ינקי פרידמן, שהנחה את החידון, הוסיף כי "רשת 'נעם צביה', משתדלת לצעוד בעקביו של הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל, שעל שמו היא קרויה. כהוראתו של הרב צבי יהודה זצ"ל, מרבָּה הרשת באמונה ובאהבה, אלו יחד עם לימוד תורה והלכה, מהווים את הבסיס הרוחני והחינוכי לגידולם של תלמידי חכמים בישיבות, ונשים גדולות באולפנות, לקיום חיים מלאים של תורה, למעורבות בדעת עם הבריות ולתרומה לעם, לארץ, לחברה ולמדינה".​

צילום: שמעון לביא


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;