י"ג אייר התשפ"ד
21.05.2024

"כבוד הנגיד, למה אין עובדים חרדים אצלך?"

נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, התארח בקמפוס החרדי באור-יהודה והציג את משנתו הכלכלית ● אחד הסטודנטים שאל אותו: מדוע אינך יוזם שילוב עובדים חרדיים בבנק ישראל? ● ומה ענה הנגיד?

הנגיד נואם בפני הסטודנטים החרדים
הנגיד נואם בפני הסטודנטים החרדים

הקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונו אירח הערב (רביעי) את נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, למפגש אישי עם הסטודנטים החרדיים. המפגש הנו שלישי בסדרת מפגשים שמקיימת הנהלת הקמפוס החרדי, במסגרת פרויקט "בימת השיח הציבורי". במפגשים הקודמים השתתפו, בין היתר: יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני; הרב אריה דרעי; הרמטכ"ל היוצא גבי אשכנזי ועוד.

בתחילת הרצאתו הודה הנגיד למנהל הקמפוס החרדי, הרב יחזקאל פוגל, ולהנהלת הקריה האקדמית אונו על ההזדמנות שניתנה לו לפגוש את הסטודנטים החרדיים, ולאחמ"כ פרס בפני הסטודנטים את משנתו הכלכלית בהרצאה מעניינת, מלווה בשקופיות ונתונים. בסיום ההרצאה ניתנה לסטודנטים האפשרות לשאול את הנגיד שאלות בתחומים שונים. הנגיד מצדו לא נשאר חייב וענה על השאלות בטוב טעם.

שאלה אחת שגררה בעקבותיה תשובה מפתיעה מצידו של הנגיד, הייתה שאלתו של שימי סגל, סטודנט למשפטים בקמפוס וחבר פורום הצעירים של נשיא המדינה: "בתקופה האחרונה דיברת אודות חשיבות שילוב החרדים בשוק העבודה. מדוע אינך מראה דוגמה ויוזם העדפה מתקנת כלפי הציבור החרדי בשילובם כעובדים בבנק ישראל"?. סגל אף הציג בפני הנגיד מודעת גיוס עובדים מטעם בנק ישראל שפורסמה באחרונה והופנתה ליוצאי אתיופיה בלבד. "מדוע העדפה מעין זו לא ניתנה מעולם לציבור החרדי מצד הבנק"?, הוסיף סגל.

בתשובתו הפתיע הנגיד ואמר, כי הוא מקבל את הדברים ומתכוון לפעול בתקופה הקרובה לאפשר את השתלבותם של עובדים חרדיים במסגרת בנק ישראל.
תורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד