ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024

העירייה תאכיל טריפות • הגר"א נבנצל מזועזע • ראיון בלעדי

הפרסום ב'בחדרי חרדים' אודות פסטיבל הטריפה בעיר העתיקה, בחסות עיריית ירושלים, עורר גל מחאה • רב העיר העתיקה, הגר"א נבנצל: "הגרי"ש ביקש ממני להודיע: לעשות הכל כדי למנוע זאת"

הגר"א נבנצל עם רבני העיר העתיקה בבית הגרי"ש, השבוע
הגר"א נבנצל עם רבני העיר העתיקה בבית הגרי"ש, השבועלפני כשבועיים חשף אתר 'בחדרי חרדים' כי חברת 'אריאל' - חברת בת של עיריית ירושלים, פתחה בקמפיין פרסומי לקראת פסטיבל 'טעמים בעתיקה', שיתקיים בעוד כחודש בעיר העתיקה.

מהמידע שהגיע ל'בחדרי חרדים' עלה, כי במסגרת הפסטיבל, שיתפרס על פני חמישה ימים, יוזמנו המשתתפים למסעדות לא כשרות ברובע הנוצרי והמוסלמי, מסעדות המציעות תפריטים מגוונים של נבלות וטריפות.

"במשך חמישה לילות רצופים יעלו ניחוחות של תרבות ותבשילים מיוחדים מכל רובעי העיר העתיקה, וימלאו את סמטאותיה הקסומות בחגיגה גסטרונומית", נכתב בהזמנה לאירוע.

החברה מזמינה את הציבור "לרגעים מיוחדים של בישול ואפייה על חומות העיר העתיקה לצד צלילים ומשקאות אל תוך הלילה".

עוד בנושא:
החשיפה הראשונית: "בואו לאכול טריפות בעיר העתיקה" • הרבנים נחרדו

רבני העיר העתיקה הזדעזעו ופרסמו "קול זעקה ומחאה" נגד האירוע.

במכתב ששלחו למנכ"ל החברה לפיתוח הרובע היהודי, שלמה אטיאס, כתבו הרבנים כי חובה לעשות הכל כדי לבטל את האירוע. "חברת אריאל מתכוננת לערוך סיורים בעיר העתיקה הכוללים ארוחות במסעדות של מאכלות אסורות רחמנא לצלן - נבילות וטריפות".

הרבנים דרשו: "לבטל לאלתר דבר נורא זה ולא לסייע בשום צורה שהיא לדבר נורא וחמור זה".

בין הרבנים החתומים על המכתב: הגר"ש קוק - רב בית-הכנסת 'החורבה' והעיר רחובות, רבני הרובע - הגר"א נבנצל והגר"א מדינה, הגר"ש כהן - ראש ישיבת פורת יוסף, והגר"י כץ - ראש הכולל בישיבת 'נתיב אריה'.

"הופכים את ירושלים למקום של נבילות וטרפות"

אולם, למרות הכל, עולה כי הזעקה נפלה על אוזניים אטומות.

שבועיים וחצי אחרי הפרסום הראשוני, התוכנייה לא השתנתה ועיריית ירושלים ניסתה לחמוק מהאשמות שונות שהופנו כלפיה.

בשיחה שערך 'בחדרי חרדים' עם הגר"א נבנצל, רב העיר העתיקה, הוא מביע מחאה וזעזוע עמוק של הרבנים מקיומו של האירוע. "לא שמעתי על התקדמות בנושא, צריך את עזרתו של הקב"ה. שה' יעזור שלא יהיה חורבן ירושלים בגלל הפסטיבל הטמא הזה. חבל שעושים את השטויות הללו בעיר הקודש ירושלים. צריכים הרבה תפילות".

הגר"א מביע בשיחה את כאבו מקיומו של הפסטיבל: "הופכים את ירושלים למקום של נבילות וטרפות, לא היה משהו כזה מעולם".

בימים האחרונים שוחח הגר"א עם הגרי"ש אלישיב: "הגרי"ש ביקש להודיע בשמו שהוא נגד הנושא הזה. חשבת שהוא יגיד שהוא בעד?! צריך לגייס בעירייה רוב נגד העניין הזה ואם זה לא יעזור צריך רק את עזרתו של הקב"ה".
תורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד