ח' סיון התשפ"ד
14.06.2024

פרוש ביקש וארדן נתן: הילדים החרדים יאובטחו תמיד

מנהלי מוסדות חרדיים הלינו באוזניו של סגן שר החינוך פרוש כי במשך כמה ימים בשנה מוסדותיהם אינם מאובטחים על ידי המדינה, זאת בשל הפער בין מועד תחילת הלימודים אצל המגזר החרדי לעומת המגזר הכללי • פרוש פנה לארדן שהסדיר את הנושא

פרוש פותח את שנת הלימודים בשבוע שעבר
פרוש פותח את שנת הלימודים בשבוע שעבר"הסכם תקציבי עם הרשויות המקומיות אמור לספק מענה מלא לפער בין לוח החופשות במגזר הכללי לבין זה החרדי", כך הודיע השר לביטחון פנים גלעד ארדן, בתגובה לפנייתו של סגן שר החינוך מאיר פרוש.

פרוש פנה לשר לביטחון לפנים, בעקבות הפניות הרבות שהגיעו ללשכתו ע"י מנהלי המוסדות והסבו את תשומת לבו כי בהנחיות שפורסמו ע"י אגף הביטחון במוסדות החינוך שבמחוז החרדי, פורט לוח החופשות בימים בהם לא מתקיימים לימודים, אולם הלוח אינו תואם במדויק את ימי החופשות במגזר החרדי, וכדוגמא, שנת הלימודים לבנים נפתחה בר"ח אלול, ולבנות בח' אלול.

בעקבות זאת דרשו מנהלי המוסדות שמשטרת ישראל תדאג לאבטחה בפער התאריכים שבין המגזר החרדי למגזר הכללי.

בעקבות הפנייה פנה השר לביטחון פנים לגורמים הרלוונטיים במשרדו, ולאחר בירור השיב כי בהתאם להסכמות שהתקבלו נחתם הסכם תקציבי בין מרכז השלטון המקומי, מרכז המועצות האזוריות, משרד האוצר ומשרדי, בו הוסדרו ההיבטים התקצביים לישום ההסכמות בעניין העסקה רציפה במשך 12 חודשים בשנה של עובדי השמירה בבתי הספר.

במסגרת ההסכם ניתן שיפוי תקציבי לכלל הרשויות המקומיות לצורך העסקת מאבטחי מוסדות החינוך בחודשי הקיץ. הסדר זה, אמור לספק מענה מלא לפער בין לוח החופשות במגזר הכללי לבין זה החרדי, ובתוך כך גם לפתיחת שנת הלימודים המוקדמת במגזר החרדי.
מאיר פרוש גלעד ארדן אבטחת בתי ספר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד