1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

הרב שטיינזלץ: "החרימו אותי כי אני חסיד חב"ד"

הרב עדין שטיינזלץ התראיין לאתר 'וואלה' בשורה ארוכה של נושאים • הוא התכחש לגוף הסנהדרין בגלל שפזל לפוליטיקה והסביר למה לדעתו החרימו את ספריו • לקריאה
יהושע הכהן, בחדרי חרדים, כ"ז אייר תשע"א 31/05/2011 08:32

הרב שטיינזלץ הרב שטיינזלץ צילום: באדיבות המצלם

הרב עדין שטיינזלץ התראיין לכתב מוטי לוי באתר 'וואלה' בשורה ארוכה של נושאים. בין היתר הוא התייחס להחרמת ספריו על ידי גדולי הרבנים וכך אמר:

"חלק מזה נבע ממקורות לא טהורים. היו לכך כל מיני סיבות ששייכות אל 'מתחת לחגורה', ואינן שייכות לעניינים שבקדושה. היו גם סיבות שאני יכול להבין. תראה, כאשר מישהו גדל והתחנך בתוך העולם החרדי אז מכירים אותו ומתייחסים אליו אחרת. אבל כשבא מישהו, שהוא, לגבי רבים, זר – חושדים בו. זה היה גם חלק מסוים מהמערכה נגד חב"ד. לקיתי גם על חשבון זה".

על עמידתו בראש הסנהדרין אמר הרב שטיינזלץ כי מדובר בדבר לא רציני. "עכשיו הקשר שלי לכך מאוד רופף, ויותר היסטורי. זה קרה בין השאר כי הגוף הזה התחיל להתעסק בפוליטיקה ימנית. הבעיה שלי היא לא עם פוליטיקה ימנית כמו עם פוליטיקה בכלל".

ויש לו גם מסר בנושאים המדיניים. הרב שטיינזלץ לא חושב שהנשיא אובמה עוין את ישראל: "אני לא חושב שהוא אויב או עוין את ישראל; יש לו עסקים יותר דוחקים לעסוק בהם. צריך להבין שעצם מציאותנו היא דבר שמפריע לכל מיני אנשים ועמים, ואם הם היו יכולים לקחת את כולנו ולהעביר אותנו בשקט לאנטרקטיקה, הם היו עושים זאת בהסכמה די גדולה של האומות המאוחדות. תאר לעצמך שאתה מחליט כנהג לעצור באמצע פרשת דרכים במקום בו עוברים כולם. אז כל אחד דוחף אותך ואתה דוחף חזרה. זה המקום בו אנו נמצאים באופן גיאוגרפי, פוליטי והיסטורי. לכן יכול להיות שלנשיא האמריקאי יש חולשה לישראל והוא מחבב אותה אבל האנשים הללו חייבים להיות קרים ולעשות חשבונות שלא לפי חיבתם או חוסר חיבתם.

כיום, אפילו רגשות של נוצרים לנוצרים ומוסלמים למוסלמים כבר לא עובדים מספיק, אתה יכול לראות איך הם מתקוטטים בינם לבין עצמם. כבר מאות שנים שמדיניות, גם בגלוי, היא עניין של חשבונות קרים. בסופו של דבר, אנחנו עם קטן בלי שום ידידים טבעיים בעולם".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. היום כבר כולם יודעים שמה שמנחה את ההשקפה והדעת תורא של הליטאים זה שנאת חינם  (ל”ת)


  • לך למרכז שטייזאלץ ותראה מה זה רפורמה 

   גר בנחלאות

  • מכן ואילך רוב התגובות של אותו מגיב חולני. לפחות קצת יצירתיות, או לפחות קצת עומק חב"די (ל”ת)

   תסתכלו על השעה

 2. הגאון האדיר החסיד עדין אבן ישראל לפני ביאת המשיח יתבררו ויתלבנו וצדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים והפרצוף האמיתי של היתד מתגלה לכולם  (ל”ת)


 3. צדיק הדור עם כזאת ענווה שעוד מתנצל ולא תוקף את הליטאים הכופרים  (ל”ת)


 4. זיכית כ"כ הרבה יהודים ללמוד את תורת החסידות והם מבינים מה זה ללמות לא רק תורה אלא גם שמבינים ומרגישים שלומדים תורת ה' ועבודת ה' ויראת ואהבת ה'  (ל”ת)


 5. חסיד צדיק וגדול הדור האמיתי בלי פוליטיקה ובלי חנפנויות ובלי גאווה ומסחרה  (ל”ת)


 6. גאון אדיר וחסיד שלא מחפש כותרות ושישירו לו ימים על ימי מלך והרעיון באתר וואלה זה היה לכבוד הוצאת הספר ה74 שלו בעולם התורה והחסידות  (ל”ת)


 7. מי יודע כמה חילונים שחשבו לחזור בתשובה לא יעשו את זה בסוף בגלל מה שהוא אמר שמי שלא גדל בתוך העולם החרדי לא מקבלים אותו טוב, וזה ממש לא נכון ע"ע א  (ל”ת)

  מאן דהו

  • זאת האמת ובגלל השנאת חינם של הליטאים הם רח"ל דוחים יהדים מלחזור בתשובה והגאון החסיד זכה להחזיר עשרות אלפים בתשובה (ל”ת)


 8. עלמא דשיקרא שחצופים וגסי רוח שולטים בעולם התורה ומחליטים מיהו גדול ומי לא  

  עולם השקר

  • זה בדיוק מה שכל החילונים והדתיים חושבים עליכם. (ל”ת)

   מישהו...

 9. עלוב  

  סקופ

  • זה בדיוק ההגיון החרדי של השנים האחרונות. 

   טוביה

  • שקוף שזה ככה (ל”ת)


 10. עדין שטינזהלץ הוא לא חב"ד  

  חבדניק

 11. הוא צודק ב100 אחוז אם הוא היה בעולם הליטאי הוה היה גדול ופוסק הדור כי אף אחד לא מגיע לרמת הידיעה שלו בכל חלקי התורה  (ל”ת)


 12. עניו ושפל רוח עדין נפש כשמו כן הוא עם כל הגדלות העצומה שלו הוא בורח מהכבוד כמו מאש עובד ה' אמיתי שאין כדוגמתו בדור עלוב זה  (ל”ת)


 13. החרדים לדבר ה' לא החרימו אותו רק הליטאים השונאי חינם החרימו אותו  (ל”ת)


  • הרב וואזנר הוא ליטאי? בד"ץ העדה החרדית הם ליטאים? (ל”ת)

   חרד לדבר ה'

 14. תיקון טעות הוא אומר שכמה מהרבנים הליטאים החרימו אותו בגלל מלחמתם בחב"ד  (ל”ת)


 15. חצוף ועם הארץ זאת הסיבה לאיסור זה שהוא בנוסף גם שייך לכת הידוע זה תהליך טבעי של העמרצים  (ל”ת)

  יוחנן

 16. חוטא ומחטיא את הרבים  (ל”ת)

  יוסל

 17. הרב עדין לא צריך להסכמות של השוואנצים דפה ולא של הרבנים שלהם.  

  תלמיד

;