1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

בכיר במערך הכשרות וארבעה נוספים נעצרו

משטרת ישראל עצרה הבוקר בכיר במערך הכשרות של הרבנות הראשית לישראל ואיתו 4 נוספים, בחשד לביצוע עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית | הרבנות הראשית: "הרבנות סומכת על רשויות החוק ומקווה שיסיימו את החקירה בהקדם האפשרי"

אלי שלזינגר, ב' אלול תשע"ח 13/08/2018 11:16

המלחמה בשחיתות שוטרים מבצעים חיפוש בדירה שוטרים מבצעים חיפוש בדירה צילום: דוברות המשטרה

במסגרת הלחימה התמידית של משטרת ישראל כנגד עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית, ונוכח ראיות אשר העלו חשדות לכאורה לביצוע עבירות מסוג זה לצד עבירות נוספות, פתחה הבוקר (שני) היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 בחקירה גלויה.

בשעות הבוקר נעצרו 5 חשודים לחקירה באזהרה, ועוכבו 8 נוספים, בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. בין העצורים, עובד ציבור במשרד הדתות, אשר הינו בכיר במערך הכשרות ברבנות הראשית לישראל. כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

החקירה מנוהלת על ידי משטרת ישראל יחד עם משרד חקירות מכס ומע"מ תל אביב ויחידת יהלום ברשות המסים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון, ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי לנוכח הראיות שהצטברו, המשטרה חושדת כי עובד הציבור הבכיר קיבל במספר רב של מקרים שוחד וטובות הנאה שוות כסף, בתמורה לקידום תועלתם של אחרים במסגרת תפקידו, וזאת בניגוד לחוק.

עם מעצר החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם. בחלק מהבתים נתפס כסף בשווי מאות אלפי שקלים.

החשודים הובאו לחקירה בלהב 433, ובשעות הצהריים יובאו, ככל שיידרש מבחינה חקירתית, לדיון בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון.

"משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף עבירות שחיתות מסוג אלה, המעיבות על שגרת החיים התקינה של אזרחים נורמטיביים שומרי חוק וכן תמשיך לחתור להגיע לחקר האמת בכל מקום בו עולה חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון", נמסר מהמשטרה.

מהרבנות הראשית לישראל, נמסר כי "העניין מצוי בחקירת משטרה. מדובר בעובד מסור ומקצועי, הרבנות סומכת על רשויות החוק ומקווה שיסיימו את החקירה בהקדם האפשרי ומייחלת לחפותו המלאה של העובד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אם בארזים נפלה שלהבת. תנחומים כנים למשפחת העצור, ובפרט לרבנית האבלה.  

    צוחק מי שצוחק

    • כמדומה שיש צ.א.פ.על הפרשה. (ל”ת)

      הולך רכיל

;