1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

איך שרים שירי חנוכה ביוונית? • להאזנה

אפשר להכניע אומה שלימה כשלוקחים ממנה את ניגוניה • אביחי פז לקח את זה צעד אחד קדימה ואת 'באנו חושך לגרש' הוא מגיש בעיבוד יווני • אל הביצוע צורפה להקה יוונית של ממש
ישראל חבר, בחדרי חרדים, כ"ב כסלו תשע"ב 18/12/2011 22:19

אביחי פז גרינוולד

אביחי פז גרינוולד נמצא כבר שנים רבות בעולם המוסיקה בישראל. מסעו המוסיקלי כלל תחנות רבות כמו שירה באלבומיו הראשונים של אהרן רזאל, זכייה בתחרות להקות נוער עם להקת ניצוצות, הוצאת אלבום שירי חתונה מקוריים 'ישיש עלייך' ונגינה בארועים רבים כנגן מלווה לאמנים וכסולן להקת החתונות 'קומי אורי'.גולת הכותרת היתה אלבומו האחרון, שראה אור לפני חודשים ספורים – לצאת אל העולם, בו אירח את הזמר יהודה סעדו לדואט מרשים בשיר הנושא של האלבום.

חג החנוכה שמתקרב אלינו בצעדי ענק, בו ניצחו המכבים את היוונים הוא סיבה טובה להפקת שיר חדש ומרתק. מדובר בשיר המוכר 'באנו חושך לגרש', עליו גדלו כמעט כולנו במסיבות החנוכה בגן, ומאז התקבע ברפרטואר הרשמי של שירי החנוכה בישראל.

כעת, מקבל השיר תפנית מפתיעה: אביחי פז גרינוולד משתף פעולה לראשונה עם הלהקה היוונית מוזוקי, לביצוע מיוחד של השיר בעיבוד יווני, בהפקתו המוסיקלית של מאיר שטרית.

רבי שניאור זלמן מלאדי, האדמו"ר הראשון לשולשלת חסידות חב"ד היה אומר שאפשר להכניע אומה שלמה על ידי שלוקחים להם את הניגונים. הצטרפו אל השיר המחודש והמשיכו להכניע את האומה היוונית גם בימינו.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;