1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

רק אתה • לחן חדש על שיר הברדיצ'ובער

"באשר אלך – אתה, באשר אעמוד – אתה, רק אתה, שוב אתה, תמיד אתה" • את המילים כתב ר' לוי יצחק מברדיטשוב ואת כל השאר עשה אורי אדלר • האזינו לסינגל
ישראל חבר, בחדרי חרדים, ח' טבת תשע"ב 03/01/2012 09:06

אורי אדלר

רפרוף אקראי בספר קודש ישן ומתפורר, הוביל ללחן על מילים עתיקות שכתב סניגורן של ישראל, רבי לוי יצחק מברדיצ'ב זצ"ל - "באשר אלך – אתה, באשר אעמוד – אתה, רק אתה, שוב אתה, תמיד אתה".לפני כשנתיים מלאו 200 שנה לפטירתו של רבי לוי יצחק מברדיצ'ב זצ"ל, שהיה ידוע בלימוד הסניגוריה על עם ישראל ובמציאת הנקודות הטובות בכל אחד ואחד. באותה תקופה נקלע אורי אדלר לאחד מבתי הכנסת בירושלים, תוך עיון בספרייה תפס את עינו ספר עתיק מתפורר. סקרונותו גברה כשגילה שהספר מלא וגדוש באמרות של צדיקי עליון מהדורות הקדמונים. אחת מהאמרות הפשוטות, אך חודרות ללב ולנפש היתה של רבי לוי יצחק, אותה גם נהג לשיר: "באשר אלך – אתה, באשר אעמוד – אתה, רק אתה, שוב אתה, תמיד אתה".

המילים, המדברות לכל אדם בישראל כבשו את ליבו של אדלר והלחן נבע מאליו. העיבוד וההפקה המוסיקלית הפשוטה, אך גאונית- הצטרפו אליהם בהמשך. הסינגל עתיד לראות אור באופן רשמי במסגרת האלבום המלא של אדלר - אל ומתוך האינסוף שצפוי להגיע לחנויות בע"ה לקראת ט"ו בשבט הבעל"ט.

האלבום החדש צפוי להכיל מוסיקה יהודית מקורית עם נגיעות אתניות ורוק בטעם של פעם, שמושפעות ממגוון סגנונות - מברסלב כמובן, אך גם מתל אביב בה גדל ועדיין מחובר אליה.

ההכנסות קודש מהאלבום יופנו להקמת הבית היהודי באילת ומיזמים קשורים. סינגל ראשון 'מתוכו ראיתי' ראה אור לפני כחודש וחצי וזכה לחשיפה תקשורת נכבדה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;