1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

קונצרט חזנות ביפנית • בואו להאזין ולראות

איך הגיעו חברי 'מקויה' יפנים להשתתף במופע של מוסיקה יהודית • היכן הם הכירו את דביר שפיגל • ומה מחכה באלבום הקרוב של להקת 'בעלמא'
ישראל חבר, בחדרי חרדים, י' טבת תשע"ב 05/01/2012 08:37

צילומים: תומר פלד צילומים: תומר פלד

הקהל הרב שמילא את מרכז ברודט בתל אביב במוצאי שבת חנוכה האחרון שפשף את עיניו בתדהמה. קבוצת אנשים בעלי מראה יפני נכחה באולם. האם דביר שפיגל ולהקת 'בעלמא' הולכים לשיר ולנגן ביפנית? – תהו לעצמם.תוך כדי המופע, התעלומה באה אט אט על פתרונה. מדובר בחברי ה'מקויה' המתגוררים בישראל, המאמינים כי התקבצות עם ישראל בארצו, היא תחילתה של הגאולה, ומשכך – הם באים לתמוך ולהתחבר למוסיקה יהודית איכותית.

הקשר בין דביר שפיגל ולהקת 'בעלמא' לבין חברי ה'מקויה' היפנית, החל לא מזמן במופע קרליבך השנתי בתל אביב, אותו מפיק שפיגל זו שנה שנייה ברציפות. במופע השנה נטלו חלק הזמר הקרליבכי יצחק מילר והזמר הישראלי חנן יובל. האחרון הוא זה שגילה בפניהם את סוד קסמה של המוסיקה הייחודית של שפיגל ומאז החוט המשולש לא במהרה ינתק.

הפרויקט המרתק של שפיגל – חידוש שנמצא ערב השקתו, עורר את סקרנותם באופן מיוחד, כמו גם ההשמעות הרבות לשיריו וביום השבת ולפיכך – בהם נתקלו בשלל כלי התקשורת השונים בזמן שהותם בארץ.

שפיגל עצמו מברך על הנוכחות היפנית באולם ומקווה שעם ישראל תמיד יהיה אור לגויים וישפיע עליהם רק טוב, כשהוא מציין שהאלבום החדש חידוש המכיל יצירות חזנות בעיבודי רוק מרתקים, צפוי לראות אור אי"ה בשבועות הקרובים.הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מדהים כל הכבוד.  (ל”ת)

    יעקב

;