1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

הח"כ לאל על: "שקר גס וניסיון נואל להסיט את האש"

סערת הטיסה מארה"ב לישראל ביום שישי, הביאה את יו"ר הוועדה לפניות הציבור בכנסת, לשגר מכתב חריף להנהלת אל על ולעומד בראשה - גונן אוסישקין, בו הוא דורש לקבל תשובות ברורות ומידיות, "כיצד תמנעו את התופעה הזו, ומי ייתן את הדין על מסע ההסתה נגד ציבור הנוסעים החרדי?"

ארי קלמן, י"א כסלו תשע"ט 19/11/2018 07:41

טיסת ההסטה וההסתה המראה המראה צילום: unsplash

"מי ייתן את הדין על מסע ההסתה נגד הציבור החרדי?", כך שואל יו"ר הוועדה לפניות הציבור בכנסת - חבר הכנסת ישראל אייכלר במכתב חריף ששיגר להנהלת 'אל על' ואשר הגיע לידי 'בחדרי חרדים'.

בפתח מכתבו כותב אייכלר, "על פי התלונות שהגיעו ללשכתי, בערב שבת קודש היה אמור מטוס אל על שהמריא מניו יורק ביום חמישי, לנחות בזמן סביר לפני חצות היום השישי. דבר המאפשר הגעת הנוסעים לבתיהם בטרם תיכנס השבת. אך כבר לפני ההמראה התברר לנוסעי הטיסה כי הדיילים איחרו במשך כשש שעות וגרמו לטיסה כולה להתעכב. במקום לאפשר לשומרי השבת לרדת מן המטוס הובילו אותם בכחש, שהנה כבר נוסעים".

"בשעת מעשה לא נומק לנוסעים כי האיחור כה רב וחריג", מציין הח"כ החרדי וממשיך, "רק לאחר מכן למדו על כך מכלי תקשורת שחקרו את הדבר. חברת אל על שלא אפשרה לשומרי השבת לרדת ממנו, בעצם כלאה אותם בכלוב ברזל בידיעה שבכך הם עלולים לחלל את השבת חלילה."

ח"כ אייכלר מוסיף: "לא חקרתי עדיין את הפרטים ולכן אני מציג את התלונות ומבקש תשובות. גם על פי פרסומים בכלי התקשורת, בין היתר על ידי עיתונאי מוערך ששהה על המטוס, קברניטי הטיסה הטעו את הנוסעים. השתמשו גם בנוסע נכבד על מנת להרגיע ולהרדים את הנוסעים מסכנת חילול שבת. כביכול הכול בסדר וניתן לטוס ולהגיע לתל אביב עוד קודם השבת. רק מאוחר מדי, דווח לנוסעים שהם עומדים לנחות באתונה, במקום לשבות יחד עם בני משפחותיהם כמתוכנן".

כאן עובר ח"כ אייכלר לתאר את הפשע הציבורי של הטחת האשמות שווא בנוסעים חרדיים: "מעבר לתלאות הנסיעה לטענת הנוסעים שומרי השבת, הוסיפה חברת אל על חטא על פשע בהצטרפה להסתה נגדם ופרסום דיווחים כוזבים לפיהם חרדים התפרצו באלימות נגד הטייסים והדיילים. דבר שהתברר למפרע כשקר גס וכניסיון נואל להסיט את האש מהכישלון הניהולי שנחלה החברה אל המגזר שהכי קל לשסות נגדו את התקשורת – המגזר החרדי".

"'טיסת השבת' כפי שכבר זכתה לכינוי בכלי התקשורת, חשפה את השקר לא רק ממקרה ספציפי זה, אלא מעוד עשרות מקרים אחרים בהם נקטה החברה אצבע מאשימה כלפי המגזר החרדי על אנשים הדורשים החלפת מקומות בכוח ועוד", תוקף אייכלר.

לסיום הוא מבקש מראשי 'אל על' למצות את הדין עם הגורמים האחראים למחדל ההסברתי, שהסית נגד הציבור החרדי בזדון: "בטרם אכנס דיון בוועדה לפניות הציבור, אני מבקש לקבל מכם תשובות ברורות ומידיות, כיצד תמנעו את התופעה הזו, ומי ייתן את הדין על מסע ההסתה נגד ציבור הנוסעים החרדי. אין צורך להזכיר לכם, כמה חרדים נוסעים באל על. כל אחד מהם נפגע מן ההסתה לא פחות מאשר הכשל התחבורתי. לא יעלה על הדעת שפשע כזה יעבור ללא עונש מידתי ראוי." סיים יו"ר הוועדה את מכתבו.

 עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. טיסת אל על  

    רחיל

;