1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

שיא עומסים במיון: מיטה הוצבה בחדר אוכל

תפוסה של 300 אחוזים במסדרונות? סגן שר הבריאות יעקב ליצמן משוכנע שזה קשור לעלייה בתוחלת החיים: "מבליטים את העומסים במיון בגלל הבחירות" • הדברים נחשפים ב"ישראל היום" 

ארי קלמן, ל' שבט תשע"ט 05/02/2019 10:54

ליצמן: "מתקפה אישית" מיטת חולה בחדר אוכל, מיון מיטת חולה בחדר אוכל צילום: מנהלת מחלקה מאחד מבתיה"ח

בשבוע הקשה ביותר שידעו חדרי המיון בישראל בעשור האחרון, כתב 'ישראל היום' הצטרף בסיקור בלעדי אל סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן.

ליצמן הגיע לשני ביקורי פתע בשני בתי החולים הגדולים של ירושלים, "הדסה עין כרם" ו"שערי צדק", ונפגש עם המאושפזים במסדרונות בתי החולים, שנמצאים בתפוסה של 300 אחוזים.

"ברור שיש בעיה של מיטות אשפוז בחדרי המיון, אבל צריך לזכור שאלו תמונות שאנחנו רואים כל שנה בחודשי החורף, והתקשורת שמחה להראות אותן. גם כדי להתנגח בי, ועוד ביתר שאת, כי אנחנו בתקופת בחירות. מצב הרפואה הישראלית מעולם לא היה טוב יותר, ואני מבטיח - בשנה הבאה המצב ישתפר".

ליצמן, שנחשף לנתונים המדהימים שלפיהם מאז יום שבת התאשפזו מאות אנשים בבתי החולים בירושלים, מספר: "יש לנו מערכת בריאות מהטובות בעולם. מצד שני, יש עלייה בתוחלת החיים, והדבר גורם לכך שאנשים מבוגרים נחשפים יותר למחלות ולזיהומים. צריך להביא לכך שאיכות החיים תשתפר".

בראיון הווידאו של המדור "תופס טרמפ" שיעלה לאוויר ביום חמישי, ובכתבה המלאה שתפורסם ביום שישי הקרוב ב"ישראל השבוע" - תוקף ליצמן את שרת הבריאות הקודמת, יעל גרמן, ואת שר האוצר לשעבר יאיר לפיד: "הם היו עסוקים בקיצוצים ופגיעה במגזר החרדי. הפכתי את משרד הבריאות למבוקש. אני מאמין שאשאר במשרד כי הציבור מרוצה ממני. עבורי זו לא מקפצה לתפקיד אחר".

יצוין כי הריאיון המלא יפורסם ביום חמישי הקרוב (7.2) באתר ישראל היום וביום שישי הקרוב (8.2) במוסף "ישראל השבוע".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ליצמן מועמד לפרס נובל לרפואה.  

    שריר

  2. הוא חי בסרט  


  3. התפוסה בבתי חולים