1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

נתניהו מאשים: "קראו לנו צ'חצ'חים, ועכשיו הם קוראים לנו בוטים"

בעקבות התחקיר שפורסם הבוקר ב'ידיעות אחרונות' לפיו רבים מתומכי הליכוד ברשתות החברתיות הינם 'בוטים', ראש הממשלה הגיב לטענות והציג אחד מאלו שנחשד כמשתמש פקטיבי | "משתיקים ומכפישים אנשי ימין. קראו לנו צ'חצ'חים, אספסוף, בבונים, ועכשיו קוראים לנו בוטים"

ארי קלמן, כ"ה אדר ב תשע"ט 01/04/2019 19:20

משיב מלחמה נתניהו נתניהו צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו יצא היום בהצהרה לתקשורת בעקבות תחקיר שפרסמו העיתונאים רונן ברגמן וענבר טויזר ב'ידיעות אחרונות' ובשיתוף העיתון האמריקני NYT, התחקיר שנפרש על פני עמוד שלם ב'ידיעות אחרונות' וחושף כביכול ישנם חשבונות רבים ברשתות החברתיות ובעיקר ברשת הטוויטר שמאחוריהם אין אנשים אמיתיים אלא בוטים, כלומר החשבונות מופעלים ע"י רובוטים וכל זה ביוזמת מטה הליכוד, כדי להלל את נתניהו ולהשמיץ את המתמודדים האחרים. 

נתניהו גיחך על העיתון שפרסם את התחקיר, "היום, עיתון הבית של לפיד-גנץ, ידיעות אחרונות, זוכרים אותו? הוא המציא את עלילת הבוטים. אני בהתחלה חשבתי כשראיתי את זה שזו מתיחה של 1 באפריל. אבל לא, זו עוד עלילת שווא שהתקשורת מתגייסת כדי להפיץ יחד איתם. הם לקחו "פייק תחקיר", שעשה אגב ארגון שמאל בתמיכת סורוס, והראו שהתמיכה בליכוד ברשת היא בכלל לא תמיכה של אנשים, היא תמיכה של בוטים. לא של אנשים אמיתיים, של רובוטים".

ראש הממשלה הסביר כי מטרת פרסום התחקיר נעוצה בתמיכה הרחבה במפלגתו. "הם אינם מוכנים לקבל שאתם - אזרחי ישראל - תומכים בליכוד. הם לא מוכנים לקבל שאתם אזרחי ישראל תומכים בי, תומכים בהישגים שלנו. הם אינם יכולים לקבל שאינכם תומכים בשני החבר'ה שאינם מתאימים לתפקיד. ולכן בעזות מצח, בהתנשאות אין קץ, הם פשוט משקרים ואומרים שאתם, האנשים שמתבטאים ברשת, אתם לא האנשים האמיתיים".

"אז הם פרסמו כתבת שער מלווה ב-4 עמודים שכל התמיכה בנו היא פיקטיבית והביאו כמה דוגמאות להוכיח את זה", ציין רה"מ. "מה לעשות, כמעט כל הדוגמאות, אולי כבר כולם, הספיקו להתגלות כאנשים אמיתיים. יש להם שם, יש להם פנים, יש להם משפחות, והכי גרוע, יש להם דעות משלהם, אנשים עצמאיים! אף אחד מהם הוא לא פייק, כולם אנשים אמתיים".

נתניהו הזכיר את ההכחשה של חלק מהנחשדים כבוטים, "3 מהם, 4 אם אני לא טועה התראיינו בתקשורת, מחו על כך, זה קרה אצל אראל סג"ל, אצל ינון מגל, אפילו בגלי צה"ל. אז אני הבאתי עוד אחד כאן היום, הוא איתי, גיורא, הוא קורא לעצמו ברשת קפטן ג'ורג'. תגיד גיורא אתה איש אמיתי? אתה רובוט? אתה בוט? איזה שקר! הנה גיורא בפניכם, קפטן ג'ורג', גם בן משפחה שלו נמצא כאן. זה פשוט לא יאומן הדבר הזה. הנה האמת! גיורא אומר מה שהוא חושב, גיורא אומר מה שהוא רוצה, אף אחד לא מפעיל אותו, זה פשוט שקר אחד ענק".

ראש הממשלה הביע תסכול ואמר, "שקר כל כך פשוט, אני מתפלא איך הם הוציאו את זה כשהם ידעו שננקב את זה תוך דקות. אבל זה לא יפריע להם לחזור על זה! הקמפיין המתוזמר הזה של מפלגת לפיד גנץ הוא ממש זעקת הקוזאק הנגזל, כי האמת היא שהליכוד היא כמעט המפלגה היחידה שלא מפעילה בוטים".

"ואילו גנץ ולפיד לא מסתפקים בכל הבוטים שיש להם בתקשורת המגויסת, יש להם צבא של בוטים, צבא, צבא של בוטים ברשת שמכפישים כל הזמן את הליכוד, אותי ומפלגתי, וזו צביעות שקשה להאמין. הם מנהלים את הקמפיין הכי שקרי והכי נבזי שהיה כאן אי פעם, הם מגלגלים עיניים מעלה ומטיפים מוסר על פוליטיקה נקייה... איזה צביעות, פשוט לא יאומן. אגב הליכוד מגיש נגדם תלונה במשטרה בעניין הזה", הודיע ראש הממשלה.

"ובכן השקר הזה הופרך תוך דקות ותיכף תשמעו את קפטן ג'ורג', את גיורא, ואת ידידי אמיר אוחנה שהוא בקיא בדברים האלה עוד יותר, אבל לפיד וגנץ חוזרים שוב ושוב על השקר הזה וגם על שקרים אחרים", הבהיר נתניהו. "זה מה שהם עושים כבר חודשים לאורך כל מערכת הבחירות, עלילה אחר עלילה, שקר אחר שקר. האמת פשוט לא מעניינת, לא אותם ולא את התקשורת שחוזרת על השקרים שלהם יום יום ושעה שעה. אני אגיד לכם למה זה לא יעבוד להם. זה לא יעבוד כי אתם, אזרחי ישראל, אתם לא בוטים".

בשלב הזה, עבר ראש הממשלה לגונן על בוחרי הליכוד ואמר, "מיליון מצביעי הליכוד הם לא בוטים. אתם רואים מה שאני וחברי בליכוד עושים למען המדינה שלנו, אתם רואים את ההישגים העצומים שלנו, רואים שלפיד וגנץ הם חלשים, לא מתאימים ולא יכולים להיות ראשי ממשלה והדרך שלהם שגויה".

ראש הממשלה החריף את הטון והאשים, "התקשורת, אזרחי ישראל, משקרת לכם מבוקר עד ערב. ברדיו, בטלוויזיה, בעיתונים. הם משתיקים ומכפישים אנשי ימין. הם קראו לנו צ'חצ'חים, אספסוף, בבונים, מנשקי קמעות ומזוזות, ועכשיו הם קוראים לנו בוטים".

"במשך ארבע שנים הכוח היה בידיהם. בשבוע הבא ביום הבחירות ב-9 באפריל הכוח עובר אליכם. יש לכם את ההזדמנות להראות להם מה אתם חושבים עליהם ומה אתם חושבים על ההישגים הכבירים שלנו. יש לכם את ההזדמנות לתת להם את התשובה, והתשובה היא פתק קטן שעליו כתוב מח"ל. מח"ל, זו התשובה לבוטים", סיים נתניהו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה מה שהוא יודע להסית להתסיס את הבבונים שמצביעים עבורו....  

  נתניהו הקטן

  • נאום הבוט 

   יוחנן

 2. אנשים מתלבטים מה להצביע כי כנראה גם אירוביזיון לא יהיה השנה  (ל”ת)

  הוא לא קורא את המפה הפוליטית נכון