1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

החלטת בג"צ התפוצצה לבד"צים בפרצוף; 'העדה': מודיעים לכולם

החלטת בג"צ נגד 'השגחה פרטית', התפוצצה לבד"צים החרדיים בפרצוף. הרבנות החלה לאכוף את ההחלטה וחילקה התראות לבעלי חנויות המחזיקות בכשרות בד"צ בלבד. מנכ"ל ועדת כשרות "העדה": "מודיעים לכל החנויות שצריך גם רבנות"
Print עקיבא וייס , כ"ב סיון תשע"ו 28/06/2016 21:15

מאפייה מאפייה. אילוסטרציה (נתי שוחט, פלאש 90)

בעקבות החלטת בג"צ נגד 'השגחה פרטית' - ארגון "כשרות אלטרנטיבי חילוני" - מסתמן כי גם הב"דצים החרדיים הפרטיים עומדים להינזק ובעיקר בעלי מסעדות וחנויות שייאלצו להחזיק לפחות בשתי כשרויות במקביל - כשרות של הרבנות וכשרות פרטית, זאת לאחר שגוף האכיפה של הרבנות החל לאכוף את החובה להחזיק בהכשר רבנות, גם על עסקים המחזיקים בתעודת כשרות של העדה החרדית.

כידוע, על פי החוק היבש, גם עוד לפני החלטת בג"צ, על כל בית עסק להחזיק תעודת רבנות מקומית, מלבד החזקת תעודות כשרות של בד"צ חרדי. אולם בהסכמה ובהבנה בין הצדדים, דבר זה לא היה נאכף.

מפרטי מקרה שאירע בבית שמש והגיע ל"בחדרי חרדים", עולה כי הפיקוח נגד הגופים שבאו לפרוץ את חומות הכשרות, ועניינם הגיע לבג"צ - משליך בסופו של דבר על בעלי עסקים המחזיקים בכשרות למהדרין כראוי, אך כשרות פרטית בלבד. מדובר במאפייה ומספר חנויות נוספות שמחזיקות כשרות בד"צ העדה החרדית וקיבלו מכתבי התראה מהרבנות לפני קנס במידה ולא יחזיקו גם בכשרות של הרבנות.

מהרבנות נמסר כי "כל עסק שיחזיק כשרות אלטרנטיבית של גוף זה או אחר על פי החלטת בג״צ ללא כשרות הרבנות יקבל קנס. כאן מדובר בהתראות לפני הקנס".

מנכ"ל ועדת הכשרות של "העדה החרדית", הרב גבריאל פפנהיים, אמר בתגובה ל"בחדרי חרדים" כי "אנחנו לא מופתעים. כל חנות שיש לה כשרות של העדה החרדית צריכה גם כשרות של הרבנות כפי שהחוק אומר. אנחנו מודיעים גם לכל החנויות שצריך גם רבנות".

גורם בכיר ברבנות הראשית ציין כי ״ברבנות הראשית לישראל ימשיכו לתת קנסות לכל עסק שיחזיק בתעודת כשרות של גופים פרטיים ללא תעודת כשרות של הרבנות המקומית. החוק אומר בצורה הברירה ביותר כי הרבנות והרבנות בלבד ראשית לתת תעודות כשרות. כל תעודה מעבר לכך לבחירת בעל העסק היא רצונו החופשי אך לא יותר מזה".


אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח  (ל”ת)


 2. גם בשכונות כמו מאה שערים החוק מחייב תעודת כשרות של הרבנות?  (ל”ת)

  ימות המשיח

 3. ובשלטון הכופרים אין אנו מאמינים  

  השיר

 4. הגיע הזמן,גם ככה המשגיח של הרבנות עושה את כל העבודה  

  אשר

  • שקרו, המשגיח של הרבנות לא דורך אצלי כמעט אף פעם, (ל”ת)

   מסעדן

 5. "אהב את המלאכה (גימטריה בד"ץ) ושנא את הרבנות"  (ל”ת)


 6. כמה עולה כשרות הרבנות וכמה עולה הקנס  


 7. לא להבהל, ניתן לפנות לביהמ"ש והוא מבטל את הקנס מיידית,  (ל”ת)

  משגיח

 8. עלה לרבנות השתן לראש - מחפשים תעסוקה  (ל”ת)

  מלול

 9. ממש לא נכון, ההחלטה החדשה של בית המשפט מחייבת את מתן הקנס  (ל”ת)

  יהודי

 10. שאלה