1. עמוד הבית
  2. לובי נשי
  3. אוכל

האם גם אצלכן שבועות הוא 'חג החלבי'?

לעמוד שעות ארוכות במטבח, להשתמש בחומרי גלם יוקרתיים ולאכול ארוחה או שתיים לא שגרתיות בכלל, הם היתרונות של חג שבועות המתקרב • סקר 'לובי נשי' בודק בכמה משפחות אוכלים סעודות חלביות
Print אביגיל קושלבסקי , ג' סיון תשע"ח 17/05/2018 16:25

אילוסטרציה. Pixabay צילום: pixabayהרבה שמות יש לחג המתקרב ובא, החל מחג השבועות, עבור בחג הביכורים וכמובן חג מתן תורה, אבל בשנים האחרונות נראה כי החג זוכה לשם נוסף - חג החלבי.

כבר במקורות מוזכרים טעמים לאכילת מאכלי חלב בחג השבועות, כך שמשפחות רבות שוברות את שגרת הבשר והיין לטובת הפסטות המוקרמות, הבלינצ'ס המגרים ועוגות הגבינה והשמנת המיוחדות.

הרושם שנוצר הוא שבשנים האחרונות הסעודות החלביות עולות מדרגה כשמיטב השפים והשפיות בארץ מוציאים מתכונים מסובכים ומיוחדים למאכלים טעימים ושנראים מעולה וכל עקרת בית (או בעל שמבשל) עומדים במשך שעות ארוכות במטבח על מנת ליצור את המנה המושלמת.

אך לא לכולם מתאימה הסעודה החלבית, ישנן משפחות שבוחרות להישאר עם הבשרי המוכר מטעמים שונים. בין אם מחירי המוצרים למנות חלביות מושלמות, האהבה למוצרי הבשר או תהליכים מסובכים וארוכים בדרך למנות מושלמות, המשפחות האלה תאכלנה גם בחג שבועות הקרוב מנות בשריות.

סקר 'לובי נשי' ב'בחדרי חרדים' בודק: האם באמת רוב המשפחות החרדיות אוכלות חלבי בחג או שאולי טרנד החלבי קטן ממה שנדמה
אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חסר אופציה של קידוש חלבי ואחר כך סעודה בשרית  (ל”ת)


  2. עוד טיפ חינם לשבועות ולכל השנה, ברכה ועצה מהצדיקה הרבנית יפה כהן מבני ברק.  

    חני