1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. בריאות

המידע ברשת על חיסונים הוא 'מערב פרוע'

בעקבות מידע שגוי המתפרסם ברשת ה'פייסבוק' וגורם למניעת חיסונים מילדים. מארק צוקרברג נענה לבקשה והבטיח כי 'פייסבוק' תפעל בשיתוף ארגון הבריאות הבינלאומי ותסנן מידע שגוי

שיפי חריטן , ב' אדר ב תשע"ט 09/03/2019 21:59

מטריד מזרק חיסון מזרק חיסון צילום: pixabay
ביום חמישי האחרון הודיעה הרשת החברתית פייסבוק כי תפעל לצמצום חשיפת מידע שגוי בנוגע לחיסונים.
בחודש שעבר פרסם העיתון ה"גרדיאן" הבריטי מידע, לפיו 8 מתוך 12 דפים שמופיעים במילת החיפוש "חיסונים" בפייסבוק, קוראים לא לחסן. בנוסף, עשרות קבוצות בעלות תוכן דומה. בעקבות כך פנה יו"ר ועדת המודיעין, אדם שיף, למארק צוקרברג וביקש ממנו לפעול בנושא.

צוקרברג, נענה לבקשה והבטיח כי פייסבוק תפעל בשיתוף ארגון הבריאות הבינלאומי (WHO) ותיעזר במרכזים לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב.
 
החלטה זו מגיעה לאחר שזירת הרשת הפכה למאיימת ולוחמנית בעקבות מאבקים על חיסוני החצבת, בין מתנגדי החיסונים לתומכים בהם.

בהודעה שפרסמה מוניקה ביקרט, סגנית נשיא לענייני מדיניות בינלאומית בפייסבוק, פירטה ארבעה צעדים שתעשה הרשת לצמצום התופעה, ביניהם צמצום חשיפת קבוצות ועמודים שמפיצים מידע שגוי, דחיית מודעות בתשלום הכוללות מידע שגוי ועוד. 

בהחלטת פייסבוק הם מצטרפים גם לרשת יוטיוב שכבר הצהירה כי לא תתן יד לפרסומות המכילות מידע שגוי.
 
פרופסור שי אשכנזי וד"ר צחי גרוסמן, ראשי האיגוד לרפואת ילדים בישראל, בירכו על ההחלטה של הרשת החברתית. "פייסבוק נקטה עמדה בשאלה של חיים ומוות, לילדים וגם למבוגרים, וזה ראוי ונכון".

ביום שישי האחרון הוציא משרד הבריאות בישראל הודעת ברכה על החלטת פייסבוק: ״הצעד של פייסבוק הוא נכון וחשוב במלחמה כנגד מתנגדי חיסונים ונגד ׳המערב הפרוע׳ שקיים ברשתות החברתיות".

כולנו רואים מה קרה בכל העולם ובישראל בהתפרצות החצבת האחרונה, גם בעקבות אנשים שבוחרים שלא להתחסן בגלל מידע שקרי ברשת״.

משרד הבריאות מברך על החלטת החברה וקורא לשאר הרשתות החברתיות, אתרי חדשות ופלטפורמות דיגטליות באשר הן להצר את צעדיהם של מתנגדי חיסונים ברחבי רשת האינטרנט".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נקודה למחשבה  


  2. ד  


  3. שקר  

    יעקב