1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

כך נערכים בכותל המערבי להתמודד עם נגיף הקורונה

בקרן למורשת הכותל המערבי לא לוקחים סיכונים וכבר מהדקים את החגורות ונערכים להתמודד עם התפשטות הנגיף המאיים • עד 5000 מבקרים ומתקנים לחיטוי ידיים ביציאה מהשירותים וכן בכניסה לאתרי התיירות

קובי בורנשטיין, ט' אדר תש"פ 05/03/2020 16:57

בקבוצות קטנות ובהפרש כוננות קורונה בישראל כוננות קורונה בישראל צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

בהלת נגיף הקורונה לא פוסחת גם על אתרי המורשת ובהנהלת הכותל המערבי כבר מחדדים נהלים ומעדכנים על היערכותם להתמודדות עם הנגיף במקום שהוא אבן שואבת לאלפי תיירים מרחבי העולם. 

'הקרן למורשת הכותל המערבי' פועלת על פי הנחיות משרד הבריאות בעקבות התפרצות וירוס הקורונה בעולם. רחבת הכותל המערבי פרוסה על פני שטח רחב, ובימים אלו לא שוהים בה למעלה מ 5,000 מבקרים בו זמנית, כך על פי הודעת הקרן.
 
אמש הודיע שר הבריאות הרב יעקב ליצמן שרחבת הכותל המערבי הינה פתוחה ואין כל חשש הגיע לכותל המערבי.
 
אל אתרי מנהרות הכותל, הכניסה היא בקבוצות קטנות ובהפרש של 15-20 דק' בין קבוצה לקבוצה ועל כן הסיורים ממשיכים ומתנהלים כסדרם. קבוצות שהזמינו מראש ומגיעים מארצות שמשרד הבריאות הגדיר בבידוד, יקבלו החזר כספי מלא על הכרטיסים שהוזמנו.
 
עם זאת, לקחה על עצמה הקרן למורשת הכותל המערבי תשומת לב וזהירות יתרה בנושא בריאות המתפללים והמבקרים והוסיפה מתקנים לחיטוי ידיים ביציאה מהשירותים וכן בכניסה לאתרי התיירות.
 
רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ אמר כי: "דווקא בעת צרה זו, אין מתאים מלבוא להתפלל בכותל המערבי ולבקש מבורא עולם רופא כל בשר שיסיר כל מחלה מיושבי הארץ הזאת והעולם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מין הנכון לחטות את אבני הכותל שנוגעים בהם כל יום  (ל”ת)


  2. מי שמבקר שם הוא אידיוט  (ל”ת)

    לא עוזר

  3. מה אתם חושבים שיש שם תיירים וקורונה !בשביל מה לבוא לשם?  (ל”ת)

    כותל

;