1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

ב'מעייני' מבהירים: המיילדות נדבקו מהיולדות

הדיווחים על הדבקה בקרב הצוות הרפואי בבית החולים מעייני הישועה הובילו לבהלה • בבית החולים מבהירים: יולדות שילדו בקורונה הדביקו 4 מיילדות ורופאה

אבי גדלוביץ', כ' תמוז תש"פ 12/07/2020 10:46

לאחר תחקיר מקיף בית החולים מעייני הישועה בית החולים מעייני הישועה צילום: גוגל מפות

לאחר הדיווחים על מספר מיילדות שנדבקו בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק, בבית החולים מבהירים כי הדבר התרחש לאחר שיולדות שהיו חיוביות לנגיף - ילדו במחלקה ללא ידיעה של הצוות.

על פי הדיווח ב'רדיו 103', קרוב ל-20% מהמיילדות בבית החולים מעייני הישועה נמצאו חיוביות לנגיף הקורונה. רשימה של כ-200 יולדות שהיו עם המיילדות הללו במגע הועברה למשרד הבריאות.

אלא, שבבית החולים טוענים כי בשבוע האחרון ילדו מספר יולדות חולות בקורונה, ומהן נדבקו 4 מיילדות ורופאה. מקורות הדבקה  שמחוץ לבית החולים גרמו באותו שבוע להדבקה של עוד ארבע מיילדות, שני כוחות עזר ועובדת משק, מבהירים בבית החולים.

בית החולים, בשיתוף משרד הבריאות, ערך תחקיר אפידמיולוגי מקיף. העובדים שנדבקו, ומי שבא עמם במגע, הוצאו לבידוד. כל העובדים באגף חדרי הלידה נבדקו ונמצאו שליליים. בנוסף נערך סקר עומק של ציוד המיגון וחודדו ההנחיות למיגון מלא.

במעייני הישועה מסבירים כי מאז פרוץ מגפת הקורונה צוות המרכז הרפואי עובד כשהוא ממוגן ועד לשבוע שעבר עמד מספר הנדבקים בקרב הצוות הרפואי על  אפס ואיש מצוות חדרי הלידה לא נדבק וכמובן לא נדבקה אף יולדת.

"במרכז הרפואי הוקם, מראשית המגיפה, אגף מיוחד ונפרד ליולדות שהן נשאיות או חולות בקורונה. האגף כולל שלושה חדרי לידה, חדר ניתוח וחדרי אשפוז והחלמה לאחר הלידה. בדומה לכלל בתי החולים וגופי הבריאות והרפואה המשרתים את הציבור בישראל, גם אנו מתמודדים עם סיכון להידבקויות של אנשי צוות, גם אנו כל הזמן בדריכות גבוהה לשמירה והגנה על הצוותות והמטופלים", נמסר מבית החולים.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;