1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

שני תושבים קלנסווה מואשמים בהסתה לטרור

שני תושבי קלנסווה מואשמים כי במשך תקופה ארוכה פרסמו ברשתות החברתיות קריאות המהוות הסתה טרור • בפוסטים אותם פרסמו הנאשמים, נכתבו דברי שבח ואהדה לכמה מחבלים אשר רצחו ישראלים בפיגועים קשים 

אבי גדלוביץ', כ"ב אב תש"פ 12/08/2020 17:31

באמצעות הרשתות החברתיות טרוריסטים. אילוסטרציה טרוריסטים. אילוסטרציה צילום: Abed Rahim Khatib /Flash90

לבית משפט השלום בכפר סבא, הוגש הבוקר (רביעי) כתב אישום על ידי פרקליטות מחוז מרכז, באישור היועץ המשפטי לממשלה, נגד שני אזרחי ישראל, תושבי קלנסווה, בגין עבירות של הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור.

על פי עובדות כתבי האישום, שהוגשו באמצעות עו"ד רועי רייס מפרקליטות המדינה, הנאשמים, אשרף אבו עלי בן 43 ודאי תאייה בן 24, פרסמו בחשבונותיהם ברשת החברתית "פייסבוק", בשפה הערבית, קריאות לעשיית מעשי טרור, תמיכה ואהדה כלפי מעשי טרור, דברי שבח ואהדה כלפי ארגוני הטרור חמא"ס וגדודי חללי אלאקצא ומנהיגהם לשעבר אחמד יאסין ו"המהנדס" יחיא עיאש. במהלך תקופה של כשנה וחצי, פרסם כל אחד מהנאשמים בחשבונו, באופן חוזר ונשנה, בתפוצה לאלפי חבריהם, פוסטים בהם היללו, שיבחו והביעו הזדהות כלפי מעשי טרור רצחניים שבוצעו נגד מדינת ישראל ואזרחיה.

על פי כתב האישום שהוגש נגד דאי תאייה, בין היתר, פרסם הנאשם דברי תמיכה ושבח למפגע הפלסטיני אשרף נעאלוה שביצע פיגוע ירי באזור התעשייה ברקן, בו רצח שני ישראלים. וכן למפגעים הפלסטינים עאצם וצאלח ברגותי, שביצעו פיגוע ירי בצומת הכניסה ליישוב עפרה, בו רצחו תינוק בן שלושה ימים לאחר שפצעו באורח קשה את אביו ואת אמו שהייתה מצויה בחודשי הריון מתקדמים, ועוד חמישה נוספים.

לאחר שאותר ונהרג המפגע צלאח ברגותי, פרסם הנאשם את הסטטוס הבא:"הנשמה שלי יא שהיד. אשרף נעאלוה, צאלח אלברגותי, שתיכנסו לגן העדן, רחמים לנפשותיכם הטהורות, וואלה מות הקדושים שלכם הגדיל את האהבה שלנו לכם ואת העמידה האיתנה שלנו. ההתנגדות היא הפתרון"

כמו כן, פרסם הנאשם דברי תמיכה במפגע עומר אבו לילא שביצע פיגוע ירי ודקירה בצומת אריאל ובצומת גיתי אבישר, בו רצח שני ישראלים ופצע באורח קשה ישראלי נוסף. וכן במפגע עאצם ברגותי שביצע פיגוע ירי נוסף בצומת הכניסה ליישוב גבעת אסף, בו רצח שני ישראלים, ופצע באורח קשה מאוד שניים נוספים. הנאשם שיתף בפייסבוק תמונה בה נראים המפגעים הנ"ל, עליה הכיתוב: "אמרו על פיגוע סלפית: הוא ירה עליהם כמו באסל אלאערג', הוא בזז את נשקם כמו עאצם ברגותי, הוא הרג אותם מטווח אפס כמו אחמד ג'ראר, הוא נכנס לקרב כמו אשרף נעאלוה"

על פי כתב האישום שהוגש נגד אבו עלי בין היתר, פרסם הנאשם דברי עידוד ושבח למפגע אשרף נעאלוה שביצע את פיגוע הירי באזור התעשייה ברקן, בכנותו אותו "האגדה, השהיד אשרף נעאלוה". הנאשם אף פרסם דברי תמיכה במפגע אחמד ג'ראר, פעיל חמא"ס ובבנו של בכיר הארגון, שביצעו פיגוע ירי בסמוך ליישוב חוות גלעד, בו נרצח ישראלי. הנאשם פרסם מספר תמונות של המפגע וגופתו, וכן סרטון ערוך של תמונותיו, ולצידן סטטוס: "ירחם עליך אללה שהיד שלנו, חיינו איתך ברגעי תפארתך- אתה ואביך בגן העדן בעזרת אללה".

כמו כן, פרסם הנאשם סרטון אישי של המפגע, בו צילם עצמו מדבר אל המצלמה. לצד הסרטון פרסם הנאשם את הסטטוס: "אנו אוהבים את החיים אבל הם אינם משקים אותנו ביד רחבה. בעת מות השהידים המלים נאלמות  שלום עליך ביום הולדתך, שלום עליך ביום בו התנגדת, שלום עליך ביום בו נפלת כשהיד, ושלום עליך ביום בו תיעור לחיים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;