1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

עובד במוקד קורונה קיבל שוחד תמורת שחרור מבידוד ונעצר

עובד חיצוני שהועסק באחד ממוקדי משרד הבריאות נעצר בחשד שקיבל שוחד מאזרחים, ובתמורה שחרר אותם מבידוד | החשוד יובא בהמשך היום לבית משפט השלום בראשון לציון והמשטרה תבקש להאריך את מעצרו

אבי גדלוביץ', י"ג תשרי תשפ"א 01/10/2020 13:39

כסף קל פינוי חולה בבידוד באמבולנס פינוי חולה בבידוד באמבולנס צילום: דוברות מד"א

יחידת אתגר בלהב 433 של המשטרה פתחה אמש (רביעי) בחקירה גלויה, בעקבות חשד שעובד שהועסק על ידי חברה חיצונית באחד המוקדים של משרד הבריאות, קיבל שוחד מאזרחים ששהו בבידוד בתמורה לכך שחרר אותם לחופשי. החקירה נפתחה לאחר שהתקבלו ראיות אשר העלו חשדות לכאורה כנגד החשוד לביצוע עבירות של שוחד.

אתמול בשעות הערב נעצר החשוד לחקירה באזהרה בחשד למעורבות בעבירות של קבלת שוחד ומעשה העלול להפיץ מחלה. במשטרה מציינים, כי החשוד הנו עובד חברה המספקת שירותים למוקד הערעורים של משרד הבריאות בנושא הקורונה שהועסק באחד המוקדים המקבל דיווחים ממבודדים המבקשים לערער על עובדת היותם בבידוד בעקבות חשיפה לחולה מאומת.

על פי החשד, החשוד קיבל לכאורה טובות הנאה וכסף ממבודדים שביקשו ששמם יוסר מרשימת הבידוד של משרד הבריאות על מנת שיוכלו לצאת לשגרת יומם. החשוד יובא בהמשך היום לבית משפט השלום בראשון לציון והמשטרה תבקש להאריך את מעצרו. החקירה מנוהלת במשטרת ישראל בשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות ובליווי פרקליטות מחוז דרום.

"אנו פונים לציבור האזרחים ומבקשים להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות בנושא, שכן התעלמות מהן וזלזול בהן משבשים את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. מפרי צווי הבידוד של משרד הבריאות אף עלולים להפיץ את הנגיף, להדביק ולסכן את חייהם של אזרחים נוספים ללא ידיעתם", נמסר מהמשטרה.

במשטרה מוסיפים כי משטרת ישראל תפעל על מנת למצות את הדין עם כל מי שיבחר להתעלם מהוראות משרד הבריאות ויגרום במעשיו, ברשלנות או במתכוון, לסיכון של התפשטות נגיף הקורונה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;