1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

גנץ במכון הביולוגי לקראת תחילת הניסוי: "בשורה גדולה למדינת ישראל"

שר הביטחון גנץ שביקר במכון הביולוגי לקראת תחילת הניסויים בבני אדם הצפויים בסוף אוקטובר הצהיר כי המכון הוא "מקור לגאווה לאומית" | מנהלו פרופ' שמואל שפירא חשף את השם המסחרי של החיסון

אבי גדלוביץ', א' חשון תשפ"א 19/10/2020 21:03

כיצד ייקרא החיסון הישראלי גנץ במכון הביולוגי גנץ במכון הביולוגי צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ, הגיע לפגישת היום (שני) לסיור במכון הביולוגי שפועל כיחידת סמך של משרד הביטחון, לקראת תחילת הניסוי הצפוי בבני אדם בסוף חודש אוקטובר. גנץ קיבל סקירה על ההשלמות הנדרשות לתחילת הניסויים, לוחות הזמנים וכן על עבודת הייצור של החיסון. שר הביטחון נפגש עם ראשי צוות המחקר ובירך אותם על פריצת הדרך ועל עבודתם המסורה.

בסיום הביקור אמר גנץ: "אנחנו נמצאים ברגע משמעותי מאוד. פרופ' שפירא וכל הצוות עשו עבודה פנטסטית, הם החוד המדעי של מדינת ישראל והם הביאו את החיסון לשלב שבו נוכל להתחיל בקרוב את הניסוי בבני אדם. אם התהליך יצלח, זו תהיה בשורה גדולה למדינת ישראל ואולי לכל עמי העולם. אני מבקש להודות לכל אנשי המכון וצוות החוקרים, אתם מקור לגאווה לאומית".

"יצאנו לדרך לפני 9 חודשים ב-2. לפברואר ואנחנו נכנסים להקפה האחרונה בסוף אוקטובר", אמר פרופ' שמואל שפירא, מנהל המכון הביולוגי. בנוסף, הכריז שפירא על שמו של החיסון החדש. "יש לחיסון שם מסחרי- "Brilife", אמר והסביר: "בריאות, il עבור מדינת ישראל, וחיים. אנו מודים לשר הביטחון על הרוח הגבית, ואנחנו נמשיך לפעול למען בריאותם של אזרחי ישראל, וגם למען הכלכלה והחברה הישראלית".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;