1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

אחרי הביקורת: הפרקליטות גנזה את התיק נגד שכנת היועמ"ש

הפרקליטות הודיעה היום לשירה, האשה שצעקה לעברו של היועץ המשפטי לממשלה "פרשת משפטים בושה", כי התיק נגדה נגנז ולא יוגש נגדה כתב אישום | היא נעצרה לחקירה בעיצומה של השבת לאחר שפגשה במנדלבליט וסיננה לעברו את המשפט

אבי גדלוביץ', י' חשון תשפ"א 28/10/2020 14:32

"פרשת משפטים בושה" אביחי מנדלבליט אביחי מנדלבליט צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

פרקליטות המדינה החליטה לסגור תיק החקירה כנגד האשה הדתייה, המתגוררת בסמוך לביתו של היועץ המפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בפתח תקווה, ולפני כשמונה חודשים סיננה לעברו מספר מילים, מה שהוביל למעצרה בעיצומה של השבת על פי הדיווח של העיתונאית איילה חסון, הפרקליטות הודיעה היום לשכנה, 

"לא ייאמן", כתבה חסון, "שירה, השכנה של מנדלבליט שקראה לעברו ״פרשת משפטים, בושה.״ קיבלה לפני כמה דקות הודעה מהפרקליטות שהתיק שבו נחקרה כחשודה, נגנז! ולא יוגש נגדה כתב אישום. שמחה שהפרסום עזר, התיק היה פתוח 8 חודשים".

כזכור, האשה, שסיפורה נחשף ב'חדשות 13', אשר מתגוררת בשכנות לביתו של מנדלבליט בפתח תקווה, וילדיה לומדים עם ילדיו ואבי בעלה אף מתפלל עמו, נעצרה לאחר שאמרה לו "פרשת משפטים, בושה". היא סיפרה לעיתונאית איילה חסון כי מדי שבת היא הולכת עם בעלה וילדיהם לבית הכנסת. "לצערי", היא אמרה, "מסלול ההליכה הקבוע של היועץ המשפטי לממשלה עובר במדרכה ליד הבית שלי". לפני מספר חודשים הוא ראה אותם שם ואמר להם שבת שלום.

"בעלי השיב לו, ואני אמרתי לבעלי מה אתה אומר לו שבת שלום? מנדלבליט טוען שהוא שמע את זה ונפגע". מספר שבועות לאחר מכן בבוקר שבת פרשת משפטים היא ראתה אותו שוב וסיננה לעברו "פרשת משפטים, בושה". היא הדגישה כי היא לא התלהמה או צעקה, אלא רק סיננה בשקט תוך כדי הליכה.

לאחר כמה מטרים עצרה לידה ניידת משטרה וממנה יצאו שני שוטרים סמויים שביקשו ממנה להתלוות אליהם לתחנה לשם ביצוע חקירה בגין הטרדת איש ציבור. "אני לא אחלל שבת", ענתה להם "אם אתם רוצים תבואו איתי לבית שלי שנמצא בסמוך וניישב את זה שם".

היא סיפרה כי השוטר הלך הצידה לשוחח בטלפון עם מישהו שהכתיב לו הוראות והתעקש שהיא תיסע לתחנה. "מי זה שמתעקש כל כך שאחלל את השבת?" היא שאלה אותו, "זה מפקד תחנת פתח תקווה", הוא השיב. לאחר מכן איים עליה השוטר כי אם היא לא תתלווה לחקירה הם יאזקו אותה בכוח מול עיני ילדיה. לאחר האיום לא הייתה לה ברירה והיא נסעה לתחנה בעיצומה של השבת.

בתחנת המשטרה חקר אותה חוקר בשם אבינועם שאמר לה שכל פנייה למנדלבליט היא חדירה לפרטיות ועל כן הוא חוקר אותה על חדירה לפרטיות ולא על העלבת עובד ציבור. לאחר מכן סיפר לה החוקר כי גרסתו של שומר הראש של מנדלבליט דומה לגרסתה, אולם מנדלבליט הוסיף שהיא עשתה מספר דברים שהיא לא עשתה בפועל. לבסוף קיבל החוקר את חוות דעתו של שומר הראש שהיא לא נראית מסוכנת, נלקחו ממנה טביעות אצבע והיא הוכרחה להצטלם כעבריינית.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מנדלבליט נ' מדינת ישראל  


 2. הבן אדם נורא רגיש לפגיעה בכבודו. אגו בלעז.  (ל”ת)

  מלמל

 3. שוה להיות עובד ציבור... הלוואי לנו הגנה שכזו מפושעים אמיתיים..  (ל”ת)


 4. מה זאת אומרת כל פניה היא חדירה לפרטיות?  


  • כן, איך אתה מעיז פניך ושואל איש ציבור מה השעה? ואם השעה דוחקתו? (ל”ת)


 5. איזה פלא ?  


 6. פשששששש כל א כבוד לפרקליטות  


  • רב פקד סוויסה מגיע מיד אליך ... 

   רב פקד

  • תזהר שהוא לא יקרא את התגובה שלך וידרוש מהמשטרה והשב"כ לפתוח בחקירה נגדך (ל”ת)


 7. ממש תוגה רבה  


 8. הלוא היא לא תפסה אותו בגרון .  


;