1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

ליאת בן ארי נחקרה בעירייה בפרשת עבירות הבנייה

התפתחות בפרשה שעוררה סערה: התובעת בתיקי נתניהו ליאת בן ארי מסרה היום עדות בפרשת עבירות הבנייה. חקירתה התקיימה בעיריית ראש העין | מטעמה נמסר: "היא שיתפה פעולה באופן מלא, ומסרה את כל הפרטים הידועים לה"

אבי גדלוביץ', י"ח חשון תשפ"א 05/11/2020 18:20

"שיתפה פעולה" אתר בנייה. אילוסטרציה אתר בנייה. אילוסטרציה צילום: הדס פרוש, פלאש 90

המשנה לפרקליט המדינה עורכת הדין ליאת בן ארי נחקרה היום (חמישי) לראשונה בעיריית ראש העין ומסרה עדותה בנוגע לפרשת עבירות הבניה בביתה שבעיר. מטעמה של המשנה לפרקליטה נמסר כי "עו"ד בן-ארי אכן התייצבה היום לחקירה בעיריית ראש העין, שיתפה פעולה באופן מלא, ומסרה את כל הפרטים הידועים לה לגבי השתלשלות הדברים. מעבר לכך אין בדעתה של עו"ד בן-ארי להתייחס בתקשורת לעניין זה".

נזכיר, כי עו"ד כנרת בראשי חשפה כי שפקח של עיריית ראש העין גילה לטענתו עבירות בנייה בנכס בראש העין הרשום על שמה של ליאת בן ארי - התובעת בתיקי נתניהו, ובעלה.

מסמכים שפורסמו חשפו כי פקח בשם זיו מילר, ערך ביקורת ב-24 בפברואר 2020 וגילה כי בוצעו בנכס עבודות להפיכת הדירה לשתי דירות על ידי פתיחת פתח מחצר הבית ופתח נוסף מבחוץ ישירות אל מרתף הבית - עבודות שנעשו לכאורה ללא היתר. לדברי הפקח הוא בדק וגילה כי אכן העבודות נעשו ללא היתר. "כאשר חזרתי לעירייה לבדוק אם דברים אלו נעשו על פי היתר, גיליתי שאין היתר כלשהו למעשים אלו", סיפר מילר. רק חודש לאחר מכן הוגשה בקשה רשמית לפיצול.

כזכור, ב'ישראל היום' נחשף  כי ב-31 באוקטובר 2019 פורסמה מודעה באתר למכירת והשכרת נדל"ן המתארת את הנכס כיחידה אחת בת שבעה חדרים בשטח 220 מ"ר העומדת להשכרה תמורת 7,500 שקלים. על פי ועדת התכנון והבנייה המקומית, ב-7 בנובמבר הונפק טופס 4 לנכס, וכעשרה ימים לאחר מכן המודעה התעדכנה: ב-19 בנובמבר 2019 הפרסום פוצל לשתי יחידות הבית עצמו (חמישה חדרים) תמורת 6,500 שקלים

על פי הפרסום, מספר ימים לאחר מכן פורסמה הדירה השנייה - דירת המרתף, להשכרה בסכום של 3,950 ומספר ימים לאחר מכן התעדכן המחיר ל-3,500 ש"ח. מי שחתום לכאורה על המודעות הוא בעלה של בן ארי.

בן ארי הגיבה באמצעות משרד המשפטים כי אין לה קשר לעבירות הבניה. "מדובר בנכס שנרכש על ידי קבוצת רכישה שבה השקיע בעלה. לא מדובר בדירת המגורים המשותפת של בני הזוג והמשפחה. לגברת בן ארי אין שום מעורבות בהשקעות ובעסקים של בעלה, שהוא אזרח פרטי מן השורה", נאמר בתגובה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מוטב מאוחר .....  


;