1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

בג"ץ דן בניגוד העניינים של רה"מ נתניהו

אחרי הודעת היועץ המשפטי לממשלה לכפות על ראש הממשלה את הסדר ניגוד העניינים, בית המשפט העליון דן היום בעתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון | עורך דינו של נתניהו: "שאלת הסמכות היא שאלה גדולה"

אבי גדלוביץ'כ"ה חשון תשפ"א 12/11/2020 11:03

"סמכות היועמ"ש מוטלת בספק?" אביחי מנדלבליט/בנימין נתניהו אביחי מנדלבליט/בנימין נתניהו צילום: אוליבר פיטוסי/יונתן זינדל, פלאש 90

בבית המשפט העליון נפתח הבוקר (חמישי) הדיון בעתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון בדרישה לכפות על ראש הממשלה את הסדר ניגוד העניינים שעליו הודיע היועץ המשפטי לממשלה.

"הטענות שיש לנתניהו כלפי היועמ"ש לא רלוונטיות לדיון כאן. הצעדים שהתבקשו הם להוציא צווים על תנאי", אמר יו"ר התנועה לאיכות השלטון, עו"ד ד"ר אליעד שרגא בפתח הדיון.

"נושא הסמכות של היועמ״ש הוא לא בסיס למשא ומתן או נושא לפתוח אותו. הוא ברור ומחייב. זה כמו להגיד שהשמש זורחת במזרח", הוסיף שרגא.

פרקליטו של ראש הממשלה עו"ד יוסי כהן אמר במהלך הדיון  כי "שאלת הסמכות היא שאלה גדולה, אנחנו לא מעוניינים שהיא תוכרע בהליך כזה". לדבריו, "נתניהו מודע לכך שיש ניגוד עניינים בגלל כתבי האישום שלו".

הוא הוסיף כי "ב-80 אחוז הסכמנו לחוות הדעת של היועץ. המחלוקות שנותרו בינינו לאחר שהידיינו הן מאד קטנות"

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר: "התחייבות נתניהו לחתום על ההסדר התאדתה כמו עוד רבות מהבטחותיו. גם היועמ"ש כבר מבין כעת שלמרבה הצער בית המשפט כנראה יצטרך להתערב בסוגיה".

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. התנועה  


;