1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

הח"כ החרדי מתערב לטובת אנשי המאחז: "ענישה קולקטיבית"

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ פינדרוס, פנה באופן מפתיע לשר הביטחון בני גנץ ודרש תשובות בנוגע להתנהלות מערכת הביטחון במאחז 'קומי אורי' בשומרון, עליו הוטל צו שטח צבאי סגור | פינדרוס: "מה הרף של העבירות 'המזכות' ישוב בענישה כזו?"

אבי גדלוביץ', ט"ז כסלו תשפ"א 02/12/2020 09:27

קורצים שוב לציונות הדתית? מתנחלים בגבעת קומי אורי מתנחלים בגבעת קומי אורי צילום: סריה דיאמנט, פלאש 90

תושבי גבעת קומי אורי בשומרון ממשיכים לדרוש את הסרת 'המצור', שלטענתם הוטל על הגבעה. הרוחות במאחז הבלתי חוקי סוערות בתקופה האחרונה, ובמקום נרשמו שורה של תקריות בהן התעמתו התושבים עם כוחות הביטחון המוצבים באזור בעקבות הוצאתו של צו שטח צבאי על המקום.

כעת, באופן מפתיע אך בטיימיניג מעניין של ערב ההצבעה על החוק לפיזור הכנסת, מי שמתערב לטובת התושבים הוא יו"ר סיעת יהדות התורה חבר הכנסת יצחק פינדרוס, שהגיש שאילתה לשר הביטחון בה הוא דורש תשובות לגבי התנהלות מערכת הביטחון במאחז.

"מזה חודשים ארוכים שמוטל סגר על גבעת קומי אורי הסמוכה לישוב יצהר", כתב פינדרוס לשר הביטחון. "רצוני לשאול מה הרף של העבירות 'המזכות' ישוב בענישה כזו?" תמה פינדרוס על התנהלות מערכת הביטחון בנושא.

פינדרוס הוסיף ושאל, "האם משרד הביטחון מודע למצבי סכנה העלולים להיגרם בהעדר אפשרות לכניסת טכנאי גז, אנשי רפואה, בייביסיטר וכדומה לשכונה? האם משרד הביטחון מספק פתרונות לתושבים בנוגע לקורונה –בדיקות, משלוחי מזון ודברים דומים?" הוסיף פינדרוס

פנייתו של פינדרוס מגיעה בעקבות מקרה שהתרחש בחודשים האחרונים, בו מנעו שוטרי המג"ב המוצבים במקום משליח של המכולת הסמוכה, להיכנס לשכונה על מנת לספק מזון לתושב ששהה בבידוד.

כאמור, גבעת קומי אורי נתונה כבר למעלה משנה תחת מצור משטרתי הדוק, שלטענת המתיישבים אינו מאפשר כניסת אנשים שאינם תושבי המקום, לתוך שטח הגבעה. תושבים בגבעה ששוחחו עם 'בחדרי חרדים' אומרים: "בייבי סיטר, שיפוצניק, או טכנאי גז אף הם אינם מורשים להיכנס לגבעה, מה שמונע מהתושבים במקום לנהל שגרת חיים תקינה".

מתושבי קומי אורי נמסר בתגובה: "אנו מודים לח"כ פינדרוס על עזרתו במאבק להסרת המצור. לא יתכן שבמדינת ישראל ישתמשו הרשויות בכלי דרקוני שכזה כנגד משפחות שהגיעו לגבעה על מנת לפעול לישוב הארץ".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;