1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

תיעוד: פלסטיני נורה במהלך עימות עם כוח צה"ל

במהלך עימותים שפרצו ביום שישי בין חיילים לפלסטינים בדרום הר חברון, נפצע מקומי בשנות ה-50 לחייו, על פי הפלסטיניים כתוצאה מירי של אחד החיילים | צה"ל: "החיילים פעלו במשימה שגרתית של החרמה ופינוי של מבנה בלתי חוקי והתקפו. האירוע מתוחקר"

אבי גדלוביץ', י"ח טבת תשפ"א 02/01/2021 19:23

האירוע מתוחקר הפלסטיני שנפצע מירי צה"ל הפלסטיני שנפצע מירי צה"ל צילום: רשתות חברתיות

תקרית חריגה: אדם פלסטיני נפצע במהלך עימותים שפרצו ביום שישי בין חיילי צה"ל לתושבים מקומיים בדרום הר חברון. על פי כלי התקשורת הפלסטיניים, האיש שנורה פונה במצב אנוש לבית החולים.

האירוע התרחש בשעות הצהריים של יום שישי בכפר א-טוואני. כוחות צה"ל שהגיעו לאזור במטרה לפנות מבנה שנבנה באופן בלתי חוקי, נתקלו בעשרות פלסטיניים שהחלו לתקוף אותם תוך ניסיון לגנוב מהם את הציוד ההנדסי.

בתיעוד שצילמו פלסטיניים, ניתן לראות את המקומיים מנסים לקחת בכוח גנרטור שהיה ברשות הכוחות ושימש אותם לצורך הפינוי. במשך דקות ארוכות נראו החיילים מנסים למנוע את גניבת הציוד, כאשר בשלב מסוים נשמע ירי ואחד הפלסטינים נראה נופל אל הקרקע. יצוין, כי הירי עצמו שכתוצאה ממנו נפגע הפלסטיני לא תועד, ובצה"ל חוקרים כעת התקרית.

מדובר צהל נמסר בתגובה: "במהלך משימה שגרתית של החרמה ופינוי של מבנה בלתי חוקי שערכו כוחות צה"ל ומג"ב בכפר א-טוואני שבמרחב החטיבה המרחבית "יהודה", התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות של כ-150 פלסטינים שכללה יידוי אבנים מסיבי".

לוחמי צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות וירי באוויר. במהלך הפרת הסדר, אירעה תקרית אלימה בה הופעלה אלימות כלפי הכוח על ידי מספר פלסטינים. מוכרת טענה על פלסטיני שנפצע מירי חי במהלך התקרית. האירוע מתוחקר", לשון התגובה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל הכבוד  (ל”ת)


 2. ברוך דיין קרפלעך  (ל”ת)

  משה

 3. הלך על החייל בית המשפט יכסח אותו לצערי כי כי הם שמאלנים  (ל”ת)

  ברק

  • לצערינו😩😔 (ל”ת)


 4. בןשה  


 5. איך הם רבים איתם בלי פחד ימח שמם.. פעם לפני 25 שנה כשחייל גולני היה עובר לידם כולם היו בורחים צבא של נקבות נהייתם לא להתגייס לצהל  (ל”ת)


 6. חחח כאילו עושים אימוני גיבוש, כל הכבוד לחייל שירה , צריך להחיל בכח את הריבונות -זאת ארץ שלנו!  (ל”ת)


 7. חוצפה  


 8. אם האויב הערבי מתקיף כח של צה"ל - שיצפה שיירו בו. מלחמה. הפלא, שזו "תקרית חריגה".. אם לא היתה חריגה, כבר מזמן הם לא היו מעזים.  (ל”ת)

  ד.

 9. בושה וחרפה שהגענו לכזה חיכוך!!! איפה האימה מן שצריכה להיות להם???  (ל”ת)


 10. האמת העצובה שלחיילים אין כח היום בגלל משטר רופף ןפחדן.  (ל”ת)


 11. בושה שהגענו למצב שחילים צריכים להתעמת איתם בצורה כזו מבוזה  


 12. כשערבי נורה, האירוע מתוחקר. כששוטר רוצח יהודי, כלום.  (ל”ת)


;