ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024
ביהמ"ש דורש את אישורי מנדלבליט

נדחתה בקשת נתניהו: יאלץ להשיב לכתב האישום בשבוע הבא

בקשתו של ראש הממשלה לדחות את דיון התשובה לכתב האישום, נדחה הערב פה אחד על ידי בית המשפט המחוזי בירושלים | מנגד, השופטים מתחו ביקורת על הפרקליטות והורו להעביר לסנגורי רה"מ את המסמכים שלטענתם מהווים אישור יועמ"ש לפתיחה בחקירה 

נדחתה בקשת נתניהו: יאלץ להשיב לכתב האישום בשבוע הבא
בנימין נתניהו צילום: Yossi Aloni/Flash90

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה הערב (רביעי) את בקשת פרקליטי ראש הממשלה לדחות את הדיון בו הוא אמור להשיב לכתבי האישום, אשר צפוי להתקיים ביום רביעי בשבוע הבא. במקביל, בית המשפט הורה לפרקליטות להעביר את המסמך עליו חתם היועץ המשפטי לממשלה כשהורה לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה.

מוקדם יותר יותר היום הגישו עורכי הדין בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בירושלים, לדחות את מועד התשובה לכתב האישום בתיקי האלפים. נתניהו דרש לתת לו הארכה של 30 ימים בטענה כי יש צורך בהכנת תשובה לכתב האישום המעודכן. בנוסף, טענו עורכי הדין כי הפרקליטות לא העבירה את המסמך עליו חתום היועץ המשפטי לממשלה, ולטענתם, מחייב כדי לפתוח בחקירה.

לבקשה לדחות את הדיון הצטרפו, בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' מתיק 4000, ונוני מוזס המואשם בתיק 2000. עורכי הדין ביקשו מבית המשפט, לקיים בדרישה לביטול כתב האישום, במקום זה המתוכנן. בנוסף, מצוין בבקשה, כי מאחר ומדובר בימי סגר, עורכי הדין עבדו באופן מצומצם, ולכן "לנאשמים נותרו ימי עבודה ספורים להכנת מענה לאישום, הכולל פרטים חדשים, שלא הובאו לפניהם עד עתה".

כזכור, המדינה הגישה ביום ראשון לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום מתוקן נגד ראש הממשלה נתניהו ובני הזוג אלוביץ' בתיקי האלפים, ובו תיקון לאישום הראשון בהתאם להחלטת בית המשפט המחוזי לפני כשבועיים. לאחר שזה קיבל חלק מטענותיהם של נתניהו ואלוביץ' והורה לפרקליטות לתקן את כתב האישום.

בית המשפט הורה לפרקליטות להפריד בין ראש הממשלה לבין בני משפחתו, ולציין בפירוט מהן הבקשות המיוחסות לכל אחד מהם ומה "ניתן" לכל אחד מהם. עוד נקבע כי על הפרקליטות לפרט באמצעות מי פעלו הצדדים, ולהימנע מביטויים כגון "לרבות", "גורמים מטעמו" וכו' ללא פירוט.
 
על פי כתב האישום, "בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, לבין הנאשמים שאול אלוביץ' ואיריס אלוביץ', בעל השליטה בקבוצת בזק ורעייתו, התקיימה מערכת יחסים שוחדית של "תן וקח".

"מערכת יחסים זו", נכתב בכתב האישום המחודש, "כללה דרישות והתערבויות בסיקור תקשורתי בדרכים שונות באתר וואלה שבשליטת בזק, היענות חריגה לדרישות אלה ו"צנזורה עצמית" שנעשתה באתר על רקע הדרישות האמורות, זאת, כנגד הציפייה שבתמורה לכך נתניהו יקדם עבור בני הזוג אלוביץ' אינטרסים כלכליים משמעותיים; ואכן בתמורה למתת ביצע נתניהו פעולות שלטוניות שהיו בעלות חשיבות מכרעת לאלוביץ' ורעייתו והיטיבו עמם ועם העסקים שבשליטת אלוביץ'".

כמו כן, הודגש בכתב האישום המתוקן כי רה"מ נתניהו היה מודע לכך שבני משפחתו פונים לבני הזוג אלוביץ' בדרישות לסיקור, בהיקף ניכר ובאופן שיטתי. "דרישות אלה, כמו גם אירועי "צנזורה עצמית" שבוצעו על רקע הדרישות האמורות, פורטו גם הן, בסך הכל 315 דרישות, המהוות את רכיב ה"מתת" במערכת היחסים השוחדית", נכתב בכתב האישום.

בנימין נתניהו משפטו של בנימין נתניהו בית המשפט כתב אישום

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד