1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

'בחדרי חרדים' מציג: "בדיקת עובדות" למופע ההסתה של ליברמן

לאור הטרנד התקשורתי של "בדיקת עובדות" להצהרות פוליטיקאים בתקשורת, 'בחדרי חרדים' לקח את דבריו של ליברמן במפגן השנאה שערך היום באשדוד בסמוך לישיבת 'גרודנא', כשהגיע על מנת לזכות במנת אהדה על חשבון החרדים ואימת אותם מול המציאות | התוצאה לא מפתיעה 

ארי קלמן, כ"ח טבת תשפ"א 12/01/2021 13:35

מפגן השנאה באשדוד אביגדור ליברמן אביגדור ליברמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אביגדור ליברמן שלא מצליח להתרומם פוליטית ונראה כמי שעומד בפני ירידה דרמטית במנדטים בבחירות הקרובות, הגיע היום (שלישי) לעיר אשדוד כדי לזכות במעט אהדה ציבורית על גבו של הציבור החרדי.

על רקע ישיבת 'גרודנא' המקומית הוא פתח במסע הסתה בתקווה שהתקשורת הישראלית תשתף פעולה עם מיצג השנאה שלו, דבר שלא קרה, יאמר לשבחה של התקשורת הישראלית שנמנעה מלשתף פעולה. 

לאור "הטרנד" שהנהיגו ב'ערוץ 13' כשבמהלך הצהרה של ראש הממשלה נתניהו הצמידו כתוביות שבהן סתרו את דבריו, 'בחדרי חרדים' החליט הפעם לעשות לאביגדור ליברמן 'בדיקת עובדות'. מיותר לציין כי ליברמן כבר מוכר היטב במערכת הפוליטית כגדול הזגזגנים שמשנה את עמדותיו ואת דעותיו לפי מצבי רוח וכמובן לפי מצב הסקרים.

אז בואו נתחיל בבדיקת העובדות לדברי ליברמן היום באשדוד:

מה נאמר?

"אני לא מבין למה עד עכשיו לא הוציאו צו סגירה לפורעי החוק כאן. מה שראינו כאן אתמול זו הפרה בוטה של החלטות ותקנות הממשלה, מאות תלמידי ישיבה לקחו חלק באותה מהומה ואלימות אתמול. וכלום- כרגע הישיבה פתוחה".

העבודות: יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן קרא בעצמו בישיבת הסיעה (7/9/2020) להפר את הנחיות הממשלה כשאמר: "כל ההחלטות שמתקבלות הן החלטות בלתי חוקיות בעליל. אני מציע לציבור להתנהל בהתאם לשכל הישר ולא בהתאם להנחיות הממשלה", אמר אז.

ליברמן קורא למרד בממשלה: "נתניהו הקריב את בריאות הציבור"

מה נאמר?

ליברמן הוסיף והתריס מחוץ לישיבת גרודנא: "אתמול נתנו להם קנס, הם לא שילמו את הקנס ואף אחד לא מוכן לשלם את הקנס, ואם ישלמו יחזירו להם את הכסף".

העובדות: אין שום בסיס לדבריו כי הם שילמו את הקנס שכן הם קיבלו אותו רק אמש, אין לליברמן אין שום הוכחה כי הם לא מוכנים לשלמו וכי אם הם ישלמו אז יחזירו להם את הכסף.

בנוסף, דווקא נציג במפלגתו של ליברמן, חבר הכנסת אלי אבידר הוקלט קורא למפגיני מחאת בלפור לצאת להפגין למרות האיסור, ולחוששים מקנסות הוא הבהיר: "מי שלא יהיה לו כסף לשלם 500 שקלים - נעשה הדסטארט ונממן את זה", למרות שמדובר בעבירה פלילית.

כך צפצף ליברמן על הנחיות משרד הבריאות

ליברמן באשדוד. צילום: יונתן זינדל, פלאש90

מה נאמר?

ליברמן אמר עוד: "אנחנו כאן מדברים על ישיבה שמסיתה נגד מדינת ישראל, נגד הציונות, נגד חיילי צה"ל ונגד שירות בצה"ל. זה אותם אנשים שמפעילים אלימות נגד אותם צעירים חרדים שמתגייסים לצבא".

העובדות: לא הופעלה אלימות על ידי תלמידי ישיבת גרודנא כנגד משרתים צה"ל, המאבק היחיד של תלמידי הישיבה (המשויכת לפלג) הוא נגד שירות בצה"ל ונגד התייצבות למתן פטור כפי הוראת רבותיהם. בישיבה לא מסיתים נגד מדינת ישראל, לא נגד הציונות ונגד חיילי צה"ל.

מה נאמר?

"אגב", אמר ליברמן, "בינם לבין היהדות אין שום קשר, כל מה שהם עושים זו עבודה זרה, בניגוד למסורת ישראל, בניגוד לכל הערכים היהודים".

העבודות: מיותר להגיב לטענות אלו.

מה נאמר?

ליברמן: "זה שלא הוציאו צו סגירה אחרי האלימות של אתמול, הוכחה לכך שראש הממשלה נסחט וגם סחיט וגם הממשלה הזאת נסחטת ע"י עסקני ש"ס ויהדות התורה. זה שכל המפלגות שותקות כמו דגים, כולל אלו שבאופוזיציה, זה רק מראה על הכוונות שלהם".

אביגדור ליברמן: "מברך את בעלי העסקים שפתחו בניגוד לחוק"

העובדות: ליברמן פעל הפוך לגמרי כשעודד פתיחת חנויות חרף הנחיות הממשלה ומשרד הבריאות, אז כמובן לא קרא להוציא צו סגירה לאלה שפותחים נגד ההנחיות, בריאיון שהעניק לרשת ב' אמר: "אם הממשלה לא תבטל את ההגבלות על העסקים בסופ"שים, כל חברי ישראל ביתנו יסתובבו בשבת הקרובה בין בתי עסק ויעודדו אותם לפתוח".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. http://stophatred.rjews.com  


 2. טענים שיש מישהו ידוע שנולד כמה שנים מאוחר מדי  

  מוצ'צ'ו

 3. בדבר אחד הוא צודק: בינם לבין היהדות אין שום קשר, כל מה שהם עושים זו עבודה זרה, בניגוד למסורת ישראל, בניגוד לכל הערכים היהודים  (ל”ת)


  • אתה כנראה מהבית של גויים (ל”ת)


  • המגיב מדגל שונא תורה ולמדיה תמשיך להצדיק את ליברמן מצא מין את מינו (ל”ת)


  • משהי 


 4. דין רודף  

  שלמה

  • זה תגובה של אביב ליטאי שונא תורה ופוזל לחילוני (ל”ת)


  • צודק, הרב שך שהם רוצים להציג עצמם כממשיכי דרכו, מעולם, אבל מעולם לא עשה הפגנות בכלל ובודאי לא הפגנות כאלה 

   חיים

 5. החלאה אפילו לא שוה תגובה  


 6. כל הכבוד שחשפתם את פרצופו המכוער  

  בית שמש

 7. תירוצים. תירוצים. תתגייסו . תעבדו. תעשו הכל .  (ל”ת)


  • תחזור לרוסיה (ל”ת)


 8. למי זה עזר  

  בית שמשניק

  • ליברמן בעצמו ציטט כמה פעמים מבחדרי (ל”ת)


 9. אלטרנטיבה  

  משה

 10. ליברמן בלחץ. מצבו בסקרים הולך ומתדרדר.  (ל”ת)


 11. היועהמ״ש וינשטיין סגר את התיקים לליברמן בניגוד לדעת ראשי הפרקליטות  


  • סגר את התיקים לליברמן בניגוד לדעת ראשי הפרקליטות  

   דוד

  • הוא לא בר מזל. באופן מסתורי העדים הראשיים לקו בהתקף לב. ולא היה אפשר לבסס נגדו כלום (ל”ת)


 12. הבעיה היא ישיבת דוגמא ולא ליברמן  

  הבעיה היא ישיבת דוגמא ולא ליברמן

  • קנאים אפשר לתקן בקלות, מה שאין כן ע"ה.... (ל”ת)


 13. תגובה לליברמן  


 14. אחד שיודע לשאול.  


  • אי אפשר לתבוע על הסגת גבול. אפשר להוציא צו הרחקה. ובלי קשר לח"כים יש חסינות שמאפשרת להם לצפצף על החוק. ככה שגם אם יגישו נגדו בקשות לצווי הרחקה, אף שופט לא יאשר אותם עד שיפסלו לו את החיסיון בכנסת. ח"כים ושרים בממשלה הם מעל לציבור הפשוט ולהם מותר לעשות הכל עד שהם נתפסים. (ל”ת)


 15. שטויות ומעודד מעשים פליליים בעצמו! שוטה...  


 16. מדובר במצוקה פוליטית. לגופו של עניין חייבים להיזהר. ואין צידוק שבשביל ללמוד בייחד מותר להרוג  

  ני

 17. משהוא לא ברור.הוא מתנהג יותר גרוע מכל שמאלני.אנטישמי הכי גדול לעם היהודי ולעולם התורה.הוא מוזר באופן מוחלט.איך זה שיש כאלה הזויים מצביעים לו.  (ל”ת)

  אלכס

 18. הוא ולפיד השינאה האנטישמית חוזרת העולם חייב להתעורר , השינאה עכשיו מתחילה מבפנים , חייבים להפסיק את הגזענות וההסתה הנוראה שחודרת לעם בישראל . הקינאה שלהם מעוררת האנטישמיות המגילה , להעיף אותו ולעצור את הגעזנות  


 19. מיותר להתיחס לדפוק כמוהו  (ל”ת)


 20. עצם העובדה שאתם מרגישים בכלל צורך לבדוק את העובדות שלו מראה עד כמה נמוך אנשים יכולים להגיע. עצוב שמישהו בכלל מקשיב לו או לוקח אותו ברצינות. נקווה שבזכות כל השברים הפוליטיים הוא אפילו לא יעבור את אחוז החסימה  (ל”ת)


 21. תמשיך קלמן לדבר לעצמך ולטייח את חלק מהעובדות  (ל”ת)


 22. בקיצור - טמבל! אז למה לפרסם על טמבלים?  (ל”ת)

  נועה

 23. עוד עובדה  

  יש עוד משהו

;