1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ימי הסתה

חשיפה: האם בית החולים איכילוב איפשר את פרסום מאמר השטנה נגד החרדים?

נגיף הקורונה הביא עמו מעבר לתסמיני הנגיף עצמו גם את תסמין השנאה נגד חרדים. המחריד הוא כי גם רופאים בכירים נותנים דרור לחרצובות לשונם ומשתלחים בבוטות נגד המגזר החרדי • 'בחדרי חרדים' עם חשיפה ראשונית של ההתכתבות הפנימית בין אנשי צוות בית החולים איכילוב

אהרן מילר, י"ג שבט תשפ"א 26/01/2021 17:02

לא שותקים אל מול ההסתה בית החולים איכילוב בית החולים איכילוב צילום: Yossi Aloni/Flash90

המאמר רווי השטנה של מנהל מחלקות ומתחמי הקורונה באיכילוב ד"ר גיא חושן בעיתון 'הארץ' ממשיך להסעיר את הציבור החרדי. לאחר ששר השיכון יעקב ליצמן מיהדות התורה דרש במכתב מיוחד מהרופא להביע התנצלות, ולא ייאלצו בני הציבור החרדי לשקול את המשך ההגעה לבית החולים, אנחנו חושפים את ההתכתבויות הפנימיות של דובר בית החולים עם הרופאים שזעמו על ההסתה הנוראית.

אנו ב'בחדרי חרדים' שהדהדנו לראשונה את הדברים שפורסמו ב'הארץ' והבענו על כך ביקורת חדה, פנינו היום (שלישי) לדובר בית החולים איכילוב מר אבי שושן בכדי להבין האם בית החולים אפשר את פרסום המאמר. שכן בדרך כלל מאמרים של רופא המשתמש בשמו של מקום עבודתו, חייבים לעבור אישור דוברות והנהלה.

כתב 'בחדרי' פנה לדובר בית החולים מר אבי שושן ושאל את השאלות הבאות: "בהמשך למאמרו רווי השנאה של מנהל מתחמי קורונה באיכילוב נבקש את תגובתך: האם המאמר עבר את אישור דובר בית החולים? האם עבר אישור של מנהל בית החולים פרופסור רוני גמזו ? ככל שהמאמר עבר אישור הרי שבית החולים מזדהה עם הנכתב ונבקש את תגובתכם".

ליצמן: ללא התנצלות, החרדים ידירו רגליהם מאיכילוב

מחיר השנאה בבתי החולים // מנחם גשייד

"ככל שהמאמר לא קיבל את אישור הדוברות ו/או ההנהלה, הרי שזה בניגוד לנהלים ונבקש לדעת כיצד בית חולים נוהג למול הפרת משמעת זו ? האם כל רופא יכול לשאת את שם איכלוב בכותבו דעות לעיתון ? האם בית החולים שמטפל ברבבות חולים ואלפי יולדות חרדים בשנה מתכוון להוקיע את דברי הרופא באופן חד משמעי או שמא כל מטופל חרדי אמור לחשוש להגיע שמא יחשבו שבו תלוי הקולר של חוסר המשאבים הרב שנתי במערכת הבריאות" הוספנו לברר.

מר שושן השיב לפנייתינו: "לא עבר אישור דובר, לא עבר אישור מנכ"ל, מנכל בי"ח הוציא הבהרה חד משמעית נגד הטור, הרופא הוציא הבהרה והתנצלות".

אלא שבעקבות תחקיר שביצענו ב'בחדרי חרדים' ומתיעודים של שיחות בקבוצות פנימיות שיש בידי 'בחדרי חרדים', פנינו שוב לאבי שושן עם השאלות הבאות: "יש בידנו תיעוד כי בהתכתבות פנימיות בין רופאים, אתה כדובר בית החולים טענת שיש לשמור על כבודו של ד"ר גיא חושן ואין להתגולל כנגדו ולא להוקיעו לא בכלי התקשורת ואף לא בקבוצות בית החולים. נשמח לתגובתך".

עוד הוספנו: "במקביל, נבקש מענה האם לדעת בית החולים התנצלות רפה וכוללנית מול טור עם רשימת האשמות קשות יש בה כדי להניח את הדעת? והאם הרופא ננזף באופן רשמי".

שושן מצדו בחר בתגובת התחמקות מעומעמת: "פרופ' גמזו במקביל יפרסם טור תגובה בהארץ".

כאמור בידי 'בחדרי חרדים' הוכחות לכך כי דובר בית החולים איכילוב מר אבי שושן גונן על כבודו של ד"ר חושן מול רופאים רבים שהתלוננו על השנאה היוצאת דופן של מנהל מתחמי הקורונה.

באחת מההודעות שהגיעו לידי 'בחדרי חרדים', דובר איכילוב מר אבי שושן נוזף ברופאים וכותב בין השאר: "בואו רבותיי, אי אפשר למחוק בנאדם בגלל טור אומלל. בטח מישהו שהתקשורת מראיינת על מצב התחלואה כמה פעמים ביום כל יום כבר שנה וזוכה לשבחים ולהערכה רבה".

רופא בכיר באיכילוב אמר ל'בחדרי חרדים' בזעם: "אולי במקום לתדרך תקשורת כמה פעמים ביום ובמקום לתחקר חרדים מהיכן הגיעו וכמה פעמים ביקרו בתל אביב ובמקום לרשום מסלולי אמבולנסים שפשוט יתחיל לדאוג לטיפול טוב וימנע אסונות. איך אדם שאירע דבר כה טראגי וחמור במחלקה שהוא אחראי עליה יש לו אומץ להאשים אחרים. האם זאת בגלל שהוא מבקש להסיט את האש נגדו".

גורם בכיר נוסף התייחס אף הוא לסאגה ואמר ל'בחדרי חרדים': "או שפרופסור גמזו עודכן מראש על פרסום המאמר וזה אומר דרשני, או שעליו להודיע חד משמעית שהוא מוקיע פומבית את הרופא ובמקביל יחדד את ההוראה שאין לרופאים להתייחס לנושאים פוליטיים בעודם עובדים בבית חולים ציבורי".

עם זאת יודגש, כי רופאים רבים באיכילוב ידועים כמומחי על וכמסורים לציבור החרדי כמו לשאר המטופלים. יחד עם זאת לא ניתן להסתפק בהתנצלות רפה לא של הרופא ולא של מנכ״ל בית החולים.

בשולי הדברים יצוין, כי אותו ד"ר חושן שזוכה לשבחים מהתקשורת, הוא האחראי - מתוקף תפקידו כמנהל מתחמי הקורונה באיכילוב - למותו של משה חרזי ז"ל כשמכונת ההנשמה שלו נותקה מהחשמל, ואיש מהצוות לא השית ליבו לכך.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מבלי להכנס להסתה, לפי מה שקראתי נדמה לי שבבית חולים איכילוב כמעט שלא יצאו חיים חולי הקורונה  

  צבי

 2. בית חולים מפורסם בזלזול בחיי החולים, וכנראה שלא כדאי להגיע לבית החולים הזה  

  יואל

 3. גם אם אהיה חולה לא אלך לאיכילוב  

  שריר

  • אתה כותב בסרקזים אבל זה באמת נכון (ל”ת)

   יואל

 4. חרדיות לא ללדת שם, שימצאו אנשים אחרים להרוויח מהם  (ל”ת)


 5. לא שנאה נגד חרדים אלא נגד פורעי החוק  


 6. לא כל ביקורת על חרדים היא הסתה!!  


  • פשוט בכיינים??? 

   פשוט בכיינים

  • אם רופא מדבר כך אסור להפקיד את בריאותנו בידו, הוא חשוד על שפיכות דמים (ל”ת)

   צבי

 7. הבוטח בה', לא הולך לבית חולים כי אני רופאך...  

  שריר

  • הבוטח בה' לא קורא את השטויות שלך, כי אתה אפיקורס (ל”ת)

   יואל

  • נו נו עם הארץ 

   יוסי

  • שריר שכחת להזכיר את הרבנים באירופה שלא נתנו לעלות לישראל (ל”ת)

   חיים

  • הרבנים באירופה היו טובים יותר לחרדים, מאשר הרבנים בארץ. 

   שריר

  • הרבנים באירופה היו טובים יותר לחרדים, מאשר הרבנים בארץ. 

   שריר

 8. שערי צדק מפוצץ אז שולחים חולים למרכז  

  הסתה או אמת

 9. איכילוב לא דואג לאחמים ורבני גור?  (ל”ת)


 10. להפסיק לנסוע לשם לאלתר! הרי הם רוצים להרוג אותנו!!!  

  אנטישמיים

  • צודק 

   יואל

  • אל תגיע 

   תל אביבי

 11. אל תגיעו לאיכילוב וכך לא תתפסו מיטות לחילונים  (ל”ת)


 12. בלי קשר למכתב של הרופא, יש עם הבית חולים הזאת בעיה קשה. חולים מונשמים ומורדמים שנמצאים שם ללא השגחה של קרובי משפחה פשוט נפטרים גם אם מצבם היה טוב מאוד (יחסית) יום לפני כן. יש שם מישהו בצוות רפואי / עובדים שמשחק בחיי אדם. הרבה מאוד מקרים שבהם אנשים פשוט מתנתקים ממכונות הנשמה כאשר הם מורדמים. ואדם מורדם לא זז ממקומו, ככה שזאת חבלה בזדון.  (ל”ת)


 13. רק איכלוב  

  בחדרי

 14. אושפזתי וברחתי  


 15. נחליף אותם ברופאים חרדים, אבל יש בעיה קלה  

  יש לי רעיון...

  • שריר שכחת לכתוב את השם שלך על החכמה הזאת (ל”ת)

   יואל

  • בקרוב יסתיים המחזור הראשון של לימודי הרפואה על פי הגמרא,, 

   שריר

 16. אתם מצטטים את הדובר כותב, "בואו רבותיי, אי אפשר למחוק בנאדם בגלל טור אומלל. בטח מישהו שהתקשורת מראיינת על מצב התחלואה כמה פעמים ביום כל יום כבר שנה וזוכה לשבחים ולהערכה רבה". אז מה?.. הוא עצמו אומר שזה מאמר אומלל ומבקש לא לשפוט בגלל זה את האיש בכללו. לא צריך להתבכיין בצורה מופרזת. אין כאן שום עוול נוראי במה שכתב הדובר.  (ל”ת)

  ד.

 17. מה לעשות ואשפוז לא רווחי כמו לידה. בלידות מתחננים שנגיע, באשפוזים זורקים החוצה.  (ל”ת)


 18. איכילוב זה בית מטבחיים ולא בית חולים, לא יאומן שאנטישמי כזה נקרא רופא  

  חיים

 19. לא הבנתי. מה לא נכון בכתבה של השרופא  

  לילי

 20. חוצפנים  

  גוליבר

;