1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

אסון כפול: איבדו את הכרתן - ונפטרו בביה"ח

שתי פעוטות, בנות למשפחות חרדיות, איבדו הבוקר את הכרתן בשני אירועים שונים בצפת ובשכונת מאה שערים בירושלים | הפעוטות טופלו ע"י צוותי ההצלה ופונו לבתי החולים כשהן במצב אנוש, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותן | לדברי בני המשפחה של אחת הפעוטות, היא לא התעוררה משנתה

אבי גדלוביץ', ט"ו שבט תשפ"א 28/01/2021 09:49

בצפת ובמאה שערים תינוק בעריסה. אילוסטרציה תינוק בעריסה. אילוסטרציה צילום: unsplash

כוחות ההצלה הוזעקו הבוקר (חמישי) לטפל בפעוטה בביתה שבצפת לאחר שאיבדה את הכרתה. המתנדבים ביצעו בפעוטה, בת למשפחה חרדית, פעולות החייאה מתקדמות ולאחריהן היא פונתה לבית החולים החולים זיו בעיר.

במקביל, מתנדבי איחוד הצלה ביצעו הבוקר פעולות החייאה על פעוטה נוספת, כבת שבוע, שאיבדה את הכרתה בשכונת מאה שערים בירושלים. למרות ניסיונות הרופאים להציל את חייהן, הם נאלצו לקבוע את מותן בבתי החולים.

"מדובר בפעוטה בת שנה שלדברי בני משפחתה לא התעוררה משנתה", סיפר יוסף אדרעי חובש באיחוד הצלה שהגיע ראשון לאירוע בצפת, "בסיוע חובשים נוספים ביצענו בה פעולות החייאה ולאחר מכן היא פונתה לבית החולים זיו תוך כדי המשך פעולות החייאה במצב אנוש".

יצחק מירב חובש נוסף של איחוד הצלה שהשתתף אף הוא בפעולות החייאה בצפת מסר: "עקב אופי האירוע הוזנקו למקום גם צוותי חוס"ן - היחידה לעזרה ראשונית נפשית של איחוד הצלה".

יחיאל שטרן חובש איחוד הצלה שטיפל בפעוטה בירושלים מסר: "מדובר בפעוטה כבת שבוע שאיבדה את ההכרה. ככל הנראה בעקבות רקע רפואי. ביצענו בה פעולות החייאה והיא פונתה להדסה הר הצופים בניידת טיפול נמרץ במצב אנוש תוך כדי המשך פעולות החייאה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. איזה רקע רפואי?? קורונה??!!!  (ל”ת)

    שמויגר

;