1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

כתב אישום נגד קטין שהיה מעורב באירועי ההצתה בבני ברק

כתב אישום הוגש היום נגד קטין בן 15 תושב בני ברק, בגין מעורבותו באירועי ההצתה ברחוב אהרונוביץ' בעיר בתחילת השבוע החולף. הנאשם תועד בסרטונים שצילמו אזרחים וכן במצלמות אבטחה שהוצבו על ידי העירייה באזור

אבי גדלוביץ', י"ט שבט תשפ"א 01/02/2021 17:03

שלח הקלטה קולית בני ברק בוערת בני ברק בוערת צילום: אבי גדלוביץ'-בחדרי חרדים

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (שני) לבית המשפט לנוער בעיר כתב אישום נגד קטין בן 15 תושב בני ברק, בגין מעורבותו באירועי ההצתה ברחוב אהרונוביץ' בעיר בתחילת השבוע שעבר. כזכור, הצתת השריפות וביניהן האוטובוס, גררה סערה רבה ועוררה דיון ציבורי נרחב סביב סוגיית נוער השוליים בבני ברק.

הקטין מואשם בעבירות של מעשי פזיזות ורשלנות באש, שיבוש מהלכי משפט ושתי עבירות של היזק בזדון בצוותא, שביצע במהלך אירועי התפרעויות בעיר בני ברק. הנאשם תועד בסרטונים שצילמו אזרחים וכן במצלמות אבטחה שהוצבו על ידי העירייה באזור.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד צופיה טייץ, "בתקופה הרלוונטית, שרר בארץ מצב חירום עקב התפרצות נגיף הקורונה, וחל סגר הדוק במדינה. על רקע ניסיונות משטרת ישראל לאכוף הפרות הסגר בעיר בני ברק, התקיימו הפגנות רבות משתתפים בעיר, אשר כללו התפרעויות, הצתות רכוש, ועימותים אלימים בין אזרחים לשוטרים".

כתב האישום מתאר את מעורבותו של הקטין במעשה ההצתה, שכמעט והסתיים באסון. "בתאריך 24.1.21", נכתב, "עבר הנאשם בין מספר מוקדי התפרעות ולקח חלק פעיל בהתפרעויות. בין היתר, הצית פח אשפה, הדליק זיקוקים לכיוון הרחוב, תלש מטף כיבוי אש של אוטובוס, שנחסם על ידי מתקהלים, וריסס בעזרתו את תוככי האוטובוס ועוד".

בנוסף, לאחר שפורסם סרטון בו מתועדים מעשי ההצתה, שלח הנאשם הקלטה קולית לחברו אשר היה עימו בעת מעשי ההצתה, ובה תיאם עימו כי יגיעו למחרת לבית האישה שהסריטה את הסרטון "לרסס לה על הבית". בין היתר, אמר "נשבור לה את הדלת. אני הולך לעשות לה כזה בלאגן ואתה בא איתי מחר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לכלוא בגן החיות התנכי או בספארי ברמת גן.  


  2. לסגור את החיידרים והישיבות ולפתוח בתי ספר של החינוך העצמאי  

    יוס הדוס

  3. יהונתן ספרא תתפטר מה עיריית בני ברק עשו למען נוער הנושר אתה מנהל שנים וכלום קח אחריות  (ל”ת)


;