1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

14 חשודים נעצרו בחשד להפעלת מוניות 'משוכפלות'

המשטרה עצרה הבוקר 14 תושבי גוש דן בחשד למעורבות ברשת המפעילה מוניות 'משוכפלות' | מדובר בפרשת הונאה הנחקרת בתקופה האחרונה והפכה הבוקר לגלויה | החשודים יובאו לדיון בהארכת מעצרם

אבי גדלוביץ', י"ז אדר תשפ"א 01/03/2021 17:01

כך פעלה השיטה • תיעוד מוניות ששוכפלו מוניות ששוכפלו צילום: דוברות המשטרה

הותר לפרסום: יחידת ההונאה במחוז ת"א של המשטרה ניהלה במהלך השנה האחרונה חקירה סמויה בשיתוף יחידת יהלום ברשות המסים ומשרד התחבורה, שעסקה בחשד לזיוף כלי רכבי שהורדו מהכביש והפעלתם כמוניות משוכפלות ברחבי הארץ.

על פי החשד, החשודים הפעילו עשרות מוניות משוכפלות לאורך תקופה ארוכה, כאשר רשמו באמצעות מסמכים מזויפים את רכביהם כמונית בעלת "זכויות ציבוריות" (מספר הכובע שמותקן של גג המונית) ללא ידיעת בעלי הזכות המקוריים, ובכך הניבו רווחים בעת שעפ"י הרישום הרכבים מוגדרים "הורדה מהכביש" .

בנוסף, עפ"י החשד, נהגו החשודים לדווח למשרד הרישוי כי אותן מוניות "הורדו מהכביש", שעה שהמשיכו להפעיל אותן, באופן שהתחמקו מתשלום הביטוח, תוך סיכון בטחון משתמשי הדרך ואף מכרו את המוניות במחיר מלא וגבוה לאחר הסבה ממונית לרכב "אזרחי פרטי".

ראשיתה של הפרשה, עם קבלת מידע על חשד לזיוף פוליסות ביטוח של מוניות, כאשר עם התפתחות החקירה עלה החשד שעשרות מוניות פועלות בכבישי ישראל כשמספר המונית משוכפל, מזויף ומאפשר הפעלתן במקביל עם אותם סימני זיהוי, תוך ביצוע מגוון עבירות בהיבט הפלילי, התעבורתי והכלכלי, הנאמד במיליוני שקלים.

כאמור, הבוקר עברה החקירה הסמויה לשלב הגלוי, כאשר 14 חשודים נעצרו לחקירה בעת ובעונה אחת בחשד למעורבות, וכן תפסה המשטרה את המוניות ורכבי יוקרה שנגררו אל מגרש המכוניות המשטרתי.

לצד מעצר החשודים, ביצעו בלשי יחידת ההונאה חיפוש בבתים ובמשרדי החשודים, במהלכם תפסו מאות אלפי ש"ח במזומן, מספר לוחיות רישוי , מחשבים, טאבלטים והתקני אחסון דיגיטאליים, כמו גם עשרות מכשירי טלפון, חותמות שונות ואמצעי הפעלה של מונה במוניות.

בכוונת המשטרה בהתאם לממצאי החקירה וצרכיה, לבקש היום בבימ"ש השלום ת"א את הארכת מעצרם של החשודים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;