כ"ב אייר התשפ"ד
30.05.2024
מביע צער על המוות

הנהג שדרס אדם למוות סמוך למאה שערים שוחרר

לאחר שבית המשפט האריך את מעצרו אמש בשלושה ימים, הנהג שדרס במוצאי שושן פורים את איתמר בן אבו ז"ל שוחרר ממעצר והביע חרטה על מותו של איתמר | גם היום בחקירתו כי לא התכוון כלל לדרוס אף אחד, אלא נבהל מההמון שתקף אותו

הנהג שדרס אדם למוות סמוך למאה שערים שוחרר
אברהים חמד משתחרר ממעצר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

איברהים חמד, נהג ההסעות שנעצר בחשד לדריסתו למוות של איתמר בן אבו, במוצאי פורים המשולש בירושלים שוחרר הערב (שלישי) ממעצר, זאת לאחר שאמש בית המשפט האריך את מעצרו בשלושה ימים. חמד טען בחקירותיו כי צעירים ניסו לבצע בו לינץ' בגלל היותו ערבי, ובמהלך ניסיון ההימלטות הוא דרס למוות את בן אבו ז"ל.

"כואב לי הלב על מותו של בן אבו", אמר חמד מייד לאחר ששוחרר. המשטרה סיימה הערב את חקירתו ועל כן הוא שוחרר. הוא המשיך לטעון גם היום בחקירתו כי לא התכוון כלל לדרוס אף אחד, אלא נבהל מההמון שתקף אותו.

מוקדם יותר דווח ב'חדשות 12', כי הפרקליטות החליטה שלא לבקש להאריך שוב את מעצרו של הנהג, ולשחררו. לפי הדיווח, מסתמן כי לא יוגש נגדו כתב אישום. במהלך הדיון אמש בבית המשפט הודה נציג המשטרה כי חמד נקלע למהומה, והייתה התנפלות על רכבו, אך יחד עם זאת הדגישו במשטרה כי הוא נמלט מהזירה לאחר הדריסה.

כזכור, האירוע התרחש ביום ראשון, שושן פורים ברחוב החומה השלישית פינת שבטי ישראל בירושלים. קדמה לתאונה הפרת סדר במהלכה עשרות נערי שוליים יידו אבנים ותקפו נהגים שחלפו באזור ונחשדו כערבים. נהג ההסעות, איברהים חמד, שהיה מעורב בתאונה נמלט ונתפס לאחר זמן קצר. מייד לאחר מכן הודיעה המשטרה כי פתחה בחקירה. על פי תיעוד מהזירה, נהג ההסעות הותקף ונעשה ניסיון לגרום נזק לרכבו.

חמד עצמו טען אמש במהלך הדיון כי הותקף על ידי עשרות בני אדם וניסה להימלט לפני שייפגע. לטענתו, לא הייתה לו כל כוונה לפגוע באיש. "במקום לבוא לבית המשפט עם חשודים להארכת מעצר, אנחנו מגיעים לבית המשפט כדי להאריך את מעצרו של הקורבן", אמר עורך דינו. "אדם שהגיע למקום עבודתו ועבר לינץ' מטורף".

תאונת דריסה שכונת מאה שערים שושן פורים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 11 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד