1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

ללא נימוק: צו מנהלי נמסר לצעיר יהודי חודש וחצי אחרי שנחתם

התראה לפני צו מנהלי נמסרה לצעיר תושב יו"ש כחודש וחצי לאחר שנחתמה, ללא שידוע על קשר למעשה אלימות כלשהו | ההתראה עצמה כללה סעיף בודד ועמום, ללא ציון אירועים ספציפיים. עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את הצעיר פנה לאלוף פיקוד המרכז: "הזדמנות טובה לא לחתום על צו 'סטאלין' שכזה"

אבי גדלוביץ', כ"ו אדר תשפ"א 10/03/2021 18:38
תגיות:

"כשל יסודי" מעצר נער גבעות, ארכיון מעצר נער גבעות, ארכיון צילום: הדס פרוש, פלאש 90

צעיר תושב יו"ש קיבל צו התראה לפני צו מנהלי כחודש וחצי לאחר שנחתמה כשאין מידע על קשר למעשה אלימות כלשהו בנוסף, לא נכתב באופן ברור על בגין מה הצו שנחתם.

התראה, שנחתמה בחודש ינואר, נמסרה לצעיר יהודי בשנות העשרים לחייו רק בתחילת מרץ, כחודש וחצי לאחר החתימה. עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו פנה במכתב לאלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי בבקשה לא לחתום על הצו המדובר, ותיאר את פער הזמנים ככשל יסודי.

"אין חולק כי צו מנהלי יוצא נגד אדם כמוצא אחרון.. אך ורק על מנת למנוע התממשות של סיכון קרוב לוודאי לפגיעה משמעותית בביטחון או בשלום הציבור", נכתב בבקשה.

עו"ד יאדו טען כי אילו אכן היה צורך בטחוני הכרחי להוצאת הצו הרי שההתראה הייתה נמסרת לצעיר מיד, ועיכוב של חודש וחצי במסירה מהווה חוסר אחריות ביטחוני. ומאידך, העיכוב יכול להצביע על כך שלא היה צורך בטחוני מיידי להוצאת הצו ולמרות זאת נחתמה התראה לצורך הוצאתו, דבר המהווה חוסר אחריות כלפי זכויות אדם. כך או כך, חתימה של צו והנחתו במגירה למשך חודש וחצי מלמדת על כשל בנושא הכה רגיש של הצו מנהלי.

לדבריו מצביע הדבר על שחיקה מסוכנת בחתימת הצווים המנהליים, המשתקפת מנסיבות האירוע "בשנתיים וחצי האחרונות יש שחיקה מסוכנת של הרתיעה הטבעית בפני הוצאת צווים מנהליים, והדינמיקה המתוארת בזה מוכיחה זאת".

לאור זאת מבקש עו"ד יאדו מאלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי שלא לחתום על הצו המדובר "התראת מדף בת חודש וחצי לא יכולה לשמש יסוד להוצאת צו שיגרום לפגיעה כה קשה בפרט ובזכויותיו.. האלוף התבטא בחומרה כלפי הצווים, ונוכח אותה התבטאות ובמכלול הטענות שלעיל אנו תקווה כי מהצו הזה תיחסך חתימתו".

עו"ד יאדו מסר: "אלוף הפיקוד שאמר, ובצדק גמור, שצווים מנהליים מתאימים לסטאלין זכה להזדמנות טובה לא לחתום על צו מנהלי שכזה, ולא לפעול בהתאם לדימוי שהוא לא רוצה שידבק בו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בושה למדינת היהודים! חייבים להצביע לבן גביר שיעשה לזה סוף!  (ל”ת)


;