1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

חשדות חמורים: הוארך מעצרם של החשודים ממאה שערים

שלושת החשודים שנעצרו הלילה בשכונת מאה שערים, ישארו במעצר עד ליום חמישי - כך קבע היום בית משפט השלום בירושלים | לפי המשטרה, השלושה עסקו בהיזק לרכוש קו הרכבת הקלה, בניין עיריית ירושלים והטרדת אנשים המעורבים בבנית הקו

אבי גדלוביץ', ו' אייר תשפ"א 18/04/2021 16:11
תגיות:

הנזק: כ-4 מיליון ש"ח הכוחות במא"ש הכוחות במא"ש צילום: ישי ירושלמי

אחרי הפשיטה הלילית, החשודים יישארו במעצר: בית משפט השלום בירושלים האריך היום (ראשון) את מעצרם של שלושת החשודים שנעצרו לפנות בוקר בשכונת מאה שערים, כחלק מחקירה רחבת היקף שנערכה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, העוסקת בשורת מעשי השחתת רכוש ציבורי, כחלק ממאבק חוגי הקנאים נגד בניית קו הרכבת הקלה שצפוי לעבור בשכונות החרדיות.

במשטרה מיחסים לעצורים שורה של חשדות חמורים. לפי החשד, מדובר בחשודים שהיו מעורבים בין ביתר בהשחתה של בניין עיריית ירושלים, גרימת נזק לפסי הרכבת הקלה וכן השחתת מצלמות בצומת כיכר השבת.

במשטרה ציינו לגבי אחד החשודים, כי כבר במהלך החיפוש הלילה ניסה לשבש את החקירה. מדובר, כאמור, בחקירה סמויה שהפכה הבוקר לגלויה. נציגת המשטרה אמרה במהלך הדיון, "כי מדובר במאבק שמתחולל מזה זמן כנגד הקמת תשתית הרכבת הקלה, ובתוך כך נגרמו נזקים עצומים לתשתיות הרכבת ואחרים הנעמדים על כ-4 מיליון שקלים".

"החומר הקיים בידי היחידה החוקרת מעיד על הקשר והמעורבות האינטנסיבית של החשוד בביצוע פעולות המיוחסות לו, תוך שהוא יחד עם אחרים חוברים למטרה אחת שבבסיסה היא גרימת נזקים לכל הקשור לתשתיות הרכבת, תוך שאינם בוחלים בשום אמצעי לפגיעת אחרים בדרך", הוסיפה נציגת המשטרה.

כפי שדווח מוקדם יותר היום, כוחות משטרה גדולים פשטו הלילה (מוצ"ש) על שכונת מאה שערים בירושלים, ‏ועצרו מספר תושבי השכונה, בחשד למעורבות בכמה אירועים אלימים שהתרחשו בתקופה האחרונה בבירה. הרקע למעצרים - הוא התגברות המחאה נגד קו הרכבת הקלה מצד חוגי הקנאים בירושלים.

"משטרת ישראל עצרה הלילה שלושה חשודים תושבי מאה שערים בירושלים בחשד למעורבות באירועי הפרת סדר וגרימת נזק", נמסר הבוקר (ראשון) מהמשטרה. במהלך הפשיטה, פרצו עימותים בין תושבי השכונה לכוחות המשטרה. לפי עדי ראייה, שוטרים פשטו במהלך הלילה על בתי החשודים - ושלפו את חלקם ממיטותיהם. המשטרה צפויה לבקש הבוקר מבית המשפט להאריך את מעצרם.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא השנאת חינם תביא עליהם נושרים, לא החינוך בתוך הגטו וסיפורים בדויים על מה שהולך בחוץ יביאו עליהם נושרים (כי ילדים בסוף גדלים ואח"כ מחפשים איזה עוד שקרים סיפרו להם), לא שום דבר אחר, רק הרכבת הקלה. אם מחנכים ילד נכון, ומלמדים אותו את טעמי המצוות המשמעות שלהן וכיצד להגיע לאהבת השם על ידי קיומן, הוא לא יעזוב את דתו כי יש בו אהבת אלוקים. אבל כמובן שימשיכו להתעסק בטפל במקום לטפל בעיקר. ככה זה בציבור שמטאטא מתחת לשטיח וחושב שבכך הבעיה נפתרת  (ל”ת)


  • אתה חמור עם דיפלומה!!!! (ל”ת)


 2. שיושיבו אןתם במאסר לשנים  

  צחי

 3. שישלמו את הנזק, חבורת חוליגנים  (ל”ת)

  יואל

 4. שירקבו בכלא. פושעים בחסות רבניהם העבריינים.  (ל”ת)


 5. כך פועלת השיטה  

  ירושלמי

 6. רק את הרוצחים הערבים שופטי הערב רב משחררים לאלתר ללא שום עונש  (ל”ת)


 7. מתי מתחילה מגבית פדיון שבויים ?  (ל”ת)

  ג'מבו

 8. המדינה הזאת סובלת מעודף דמוקרטיה, אין משילות ואיש הישר בעיניו יעשה  (ל”ת)


 9. תודה רבה למשטרת ישראל, תצילו אותנו מהחוליגנים.  (ל”ת)

  יוסי

;