1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

המפכ"ל על האסון במירון: "לא אתן למשטרה להיות השעיר לעזאזל"

המפכ"ל יוצא היום להגנת המשטרה ומתייחס באריכות לטענות על הארגון לאחר האסון הכבד במירון | "לא אתן למשטרת ישראל להיות השעיר לעזאזל של אף גורם כזה או אחר על התנהלות לקויה לאורך שנים של מספר רב של גורמים" | השר אוחנה: "נותן גיבוי מלא לממ"ז ולמפכ"ל"

אבי גדלוביץ', כ"א אייר תשפ"א 03/05/2021 16:12

הודף את הביקורת אמיר אוחנה עם קובי שבתאי אמיר אוחנה עם קובי שבתאי צילום: באדיבות המצלם

בצל חקירת מח"ש שנפתחה באשר לאסון הקשה במירון, המפכ"ל, רב ניצב קובי שבתאי, מתייחס היום (שני) באריכות לטענות הקשות שהופנו נגד המשטרה, והודף את האחריות שהוטלה על מפקד המחוז.

"הגענו היום למחוז צפון, לערוך את הישיבה השבועית של סגל הפיקוד, כאשר כולנו מאוחדים ומלוכדים ומביעים תמיכה אחד בשני, ממני ומטה לכיוון מפקד המחוז, לשוטרים, לאגף התנועה ולכל מי שנטל חלק באירוע", פתח שבתאי את הישיבה. "מדובר באירוע טרגי בהיקף בלתי נתפס שידעה מדינת ישראל ואני משתתף בצער המשפחות, אבל את אבלם ושולח איחולי החלמה לכל הפצועים", הוסיף.

"יחד עם זאת", הדף שבתאי את הטעות נגד המשטרה, "אני לא אתן למשטרת ישראל להיות השעיר לעזאזל של אף גורם כזה או אחר על התנהלות לקויה לאורך שנים של מספר רב של גורמים שבסוף הכול התנפץ לפיתחה של משטרת ישראל שהייתה צריכה להכיל את האירוע הזה לאורך שנים".

"משטרת ישראל בפיקודי היא משטרה חזקה, היא משטרה מקצועית עם מוסר עבודה גבוה, שוטרים שעבדו 18 ו- 20 שעות, שוטרים שחרפו את נפשם בשביל לחלץ אנשים ואין לי ספק שנצא מהמשבר הזה מחוזקים אבל לא נרפה עד שנלמד ונבין מה קרה שם ונפיק את הלקחים במטרה שאירוע כזה לא יקרה פעם נוספת".

המפכ"ל, אמר במהלך הישיבה כי הוא מגבה באופן מוחלט את מפקד המחוז ניצב שמעון לביא, שעומד בלב הביקורת אחרי האסון במירון. "בהזדמנות הזו אני מביע תמיכה של 200 אחוז במפקד המחוז על פועלו, בו ובראש אגף התנועה ובכל השוטרים שפעלו בהכנות והמבצע עצמו. אני מקווה שנפיק את הלקחים במטרה שאירוע כזה לא יקרה שנית במדינת ישראל".

מאוחר יותר, הצטרף לישיבה השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה שאמר: "את הימים האלה אני מקדיש בעיקר לביקורי פצועים ולניחומי אבלים. אני שומע מהם בין היתר גם על סיפורי הגבורה של השוטרים והמחלצים".

"ואני שומע, להבדיל", אמר השר, "על הניסיון של גורמים בתקשורת לתקוע טריז בינינו: טריז בין המפכ"ל לממ"ז, טריז בין המפכ"ל והממ"ז לשר, טריז בין המשטרה לציבור. באתי לומר לכם כאן, בקולי שלי, שאין חיה כזאת. אני נותן גיבוי מלא לממ"ז ולמפכ"ל, שעשו את כל שיכלו, במלוא הרצינות והיסודיות, כדי להיערך להילולא. יחד - נחזק את הציבור ואת השוטרים. יחד - נמשיך לפעול לשלומם וביטחונם של אזרחי ישראל. ויחד - נפעל לחוסנה של החברה הישראלית כולה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שעיר לעזאזל?  

  hgec

 2. השוטרים סגרו את המעבר למטה ויצרו במו ידיהם את הלחץ  

  עד ראיה

 3. חחח  


 4. הכל היה מתוכנן  (ל”ת)


 5. השוטרים סגרו את המעבר למטה ויצרו במו ידיהם את הלחץ  

  עד ראיה

;