1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

צפו: רקטות שוגרו לאשקלון ולעוטף, כיפת ברזל יירטה

גל ההסלמה נמשך בכל החזיתות, לא רק בירושלים וביו"ש. הערב מעט לאחר השעה תשע, נורו שתי רקטות מרצועת עזה ואזעקות נשמעו באשקלון וביישובי עוטף עזה | בחסדי שמים אחת רקטות יורטה בהצלחה והשנייה נפלה בשטח פתוח | צפו בשיגורים והיירוטים

אבי גדלוביץ', כ"ז אייר תשפ"א 09/05/2021 21:48

הסלמה בדרום שיגור רקטות מעזה שיגור רקטות מעזה צילום: נתי שוחט, פלאש 90

אחרי האיומים, ברצועת עזה עברו למעשים והצטרפו למעשה לגל ההסלמה שמתחולל בימים האחרונים בירושלים וביהודה ושומרון. סמוך לשעה 21:10 הערב (ראשון) נשמעה אזעקת צבע אדום בשורה של יישובים בעוטף עזה ובעיר אשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה אחת שנורתה. רקטה נוספת נפלה ככל הנראה בשטח פתוח.

לא דווח על נזק או נפגעים כתוצאה מהירי. בצה"ל אישרו שאכן נורו רקטות לשטח ישראל. מעיריית אשקלון נמסר: "אזעקה נשמעה לפני זמן קצר באשקלון. ללא נפילות בשטח העיר. נכון לעכשיו, לא ידוע על נפגעים או נזק. עדכונים נוספים יימסרו ככל שיידרש".

הירי מהרצועה מגיע ברקע העימותים בהר הבית והמהומות בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים. בתוך כך, למעלה מ-40 שריפות פרצו במהלך היום סמוך ליישובים בעוטף עזה, בשל שיגור בלוני תבערה מהרצועה. השריפות גרמו לנזקים כבדים בשטחים חקלאיים. לוחמי האש, חיילי צה"ל, קציני הביטחן וחיילי צה"ל פועלים מאז שעות הבוקר לכיבוי השריפות. גם בשעה זו נמשכות הפרחות בלוני התבערה לעבר שטח ישראל, כך לפי דיווחים פלסטיניים.

בעקבות האירועים, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן, הודיע הערב כי בתום שורת הערכות מצב ביטחוניות, הוחלט על סגירת מרחב הדיג ברצועת עזה. ההחלטה תיכנס לתוקף באופן מיידי ותימשך עד להודעה חדשה. זאת בעקבות הירי הרקטי והמשך הפרחת בלוני התבערה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, המהווים הפרה של הריבונות הישראלית.

"ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה כלפי מדינת ישראל, והוא יישא בהשלכות לאלימות המופעלת כנגד אזרחי המדינה", נמסר ממתאם פעולות הממשלה בשטחים.

מוקדם יותר, בישיבת הממשלה, התייחס ראש הממשלה למתיחות והזהיר את ארגוני הטרור ברצועת עזה. "במהלך סוף השבוע קיימתי הערכות מצב שוטפות עם כל גופי הביטחון", אמר נתניהו.

"אנחנו לא נאפשר לאף גורם קיצוני לערער את השקט בירושלים. נשליט בה חוק וסדר - בתקיפות ובאחריות", הוסיף. "באותה נשימה אני אומר לארגוני הטרור: ישראל תגיב בעוצמה על כל מעשה תוקפנות מרצועת עזה". בד בבד, בדרום נערכים ללילה מתוח נוסף בצל איומי ארגוני הטרור.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. צביעות  

    איתי

;