1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

המתיחות בדרום: 4 שריפות בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה

למרות ההצהרות של צה"ל על תגובה דרמטית ברצועת עזה במהלך הלילה האחרון בתגובה על שיגור בלוני התעברה לעבר יישובי העוטף, הפלסטינים אינם מורתעים וממשיכים גם היום לשגר בלונים | עד כה נרשמו 4 שריפות כתוצאה מבלונים. כוחות כיבוי פועלים גם בשעה זו

אבי גדלוביץ', ו' תמוז תשפ"א 16/06/2021 16:40

בדרך להסלמה? כיבוי שריפה בעוטף כיבוי שריפה בעוטף צילום: מתנאל בושרי דוברות כב"ה דרום

גם לאחר התקיפות שביצע הלילה חיל האוויר, הפלסטינים לא מורתעים וממשיכים גם היום (רביעי) לשגר בלוני תבערה מהרצועה. עד כה נרשמו 4 שריפות כתוצאה מבלונים. כוחות כיבוי פועלים גם בשעה זו לכבות שריפות נוספות.

מכבאות מחוז דרום נמסר כי "צוותי כבאות והצלה לישראל יחד עם צוותי קק"ל ורט"ג ובסיוע גרורי צה"ל רבש"צים, צוותי כיבוי בסיס חצור ומתנדבים פעלו היום ב-4 שריפות שרובם בשדות קוצים בתחום מועצה אזורית אשכול".

בכבאות מציינים כי שיתוף הפעולה המלא בין כלל הכוחות בנוסף לפריסה מיטבית בשטח מאפשרים שליטה מהירה ובלימת התפשטות האש.

חוקרי שריפות מכבאות והצלה לישראל מחוז דרום קבעו, כי השריפות נגרמו מבלוני תבערה. סה"כ עד עתה נגרמו 4 שריפות כתוצאה מבלוני תבערה.

חיל האוויר תקף הלילה שורת יעדי טרור השייכים לארגון חמאס ברצועה, זאת לאחר יממה של שריפות בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה והתפרעויות של פלסטינים על גדר המערכת. מדובר בתגובה ראשונה של צה"ל ברצועת עזה לאחר השבעת הממשלה החדשה וכניסתו של נפתלי לתפקיד ראש הממשלה.

לפי הודעת דובר צה"ל, מטוסי קרב תקפו במהלך הלילה מתחמים צבאיים של חמאס ששימשו כמחנות ואתרי מפגש של פעילי טרור בחטיבות חאן יונס ועזה. "במתחמים שהותקפו התקיימה פעילות טרור", ציינו בצבא. בצה"ל הדגישו כי "התקיפה בוצעה בתגובה להפרחת בלוני התבערה לשטח ישראל".

דובר צה"ל הבהיר לאחר התקיפה, שבעקבות האירועים האחרונים, הצבא "ערוך לכל התרחישים וביניהם חידוש הלחימה, למול המשך פעולות הטרור מרצועת עזה". "ארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה ויישא בהשלכות לפעולותיו", הוסיף דובר צה"ל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מי שר הביטחון ?  

  גדי

 2. בשביל מה צריך גיוס חובה וצבא העם, אם מפחדים להכנס רגלית לעזה, נגד מי צריכים כזה צבא מסורבל אם רק חיל אויר מופעל?  

  צבי

  • ממש בושה וחרפה . (ל”ת)

   צודק

 3. נו, כעת נראה את כל החכמים שיודעים יותר מביבי איך לנהוג, בנט לפיד וליברמן  

  יואל

 4. חמאס עושים בית ספר לבנט הברברן  

  בית ספר

;