י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
"שפלות שטרם נשמע כמוהו"

עצרת רבבות ביום שלישי: האדמו"ר דחה נסיעה כדי להשתתף

עצרת הרבבות של 'העדה החרדית' תתקיים ביום שלישי הקרוב בכיכר השבת בירושלים. האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק דחה את נסיעתו לקברי צדיקים באוקראינה, כדי להשתתף בעצרת המחאה. הנסיעה תוכננה מזה זמן רב ודחייתה מעוררת הדים רבים בקרב קהילות הקנאים

עצרת רבבות ביום שלישי: האדמו"ר דחה נסיעה כדי להשתתף
הפגנות בגוש עציון נגד חפירות קברים צילום: באדיבות המצלם

הנהלת 'העדה החרדית' הודיעה כי עצרת הרבבות בעקבות הפגיעה בגאב"ד העדה החרדית הגאון רבי יצחק טוביה וייס – תתקיים ביום שלישי הקרוב.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי רבבות בני העדה החרדית צפויים להתאסף על פני כיכר השבת והרחובות הסמוכים ביום שלישי הקרוב בשעה 18:00, בהשתתפות עשרות אדמו"רים, רבנים וראשי ישיבות אשר יגיעו למחות על הפגיעה המשטרתית בכבודו של גאב"ד העדה החרדית, כאשר במהלך ההפגנה בגוש עציון נגד חילולי קברים, השליכו השוטרים רימוני הלם לעבר הרכב בו ישב הגאב"ד.

ל'בחדרי חרדים' נודע גם כי האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק דחה את נסיעתו לקברי צדיקים באוקראינה, כדי להשתתף בעצרת המחאה. הנסיעה תוכננה מזה זמן רב ודחייתה מעוררת הדים רבים בקרב קהילות הקנאים.

כזכור, בשבוע החולף, גאב"ד העדה החרדית הגאון רבי יצחק טוביה וייס הגיע לאזור גוש עציון ליד מושב נווה דניאל, שם התקיימה עצרת מחאת ענק בהשתתפות של יותר מאלף איש מאנשי 'העדה החרדית' נגד חפירות קברים המתקיימות במקום, מדובר בעבודות הנעשות במקום לצורך הרחבת כביש המנהרות.

עם הגעתם של רכבי הרבנים החל ציבור המוחים להתאסף סביב רכבם של הרבנים תוך כדי אמירת תהילים, יש לציין שרכבם של הרבנים היה במרחק משטח העבודה כך שעם הגעתם של הרבנים, החל ההמון לזרום לכיוון הפוך משטח העבודה, כך שכוחות המשטרה ששמרו על שטח אתר בניה, היו צריכים להיות מרוצים מהנעשה, אך ללא סיבה נראית לעין החלו השוטרים בירי רימוני הלם לעבר רכבם של הרבנים, כאשר בין השאר פוצצו כמה מהם גם על רכבו של הגאב"ד, וכן על רכבו של הגרי"מ שכטר.

בעקבות כך, מארגני עצרת המחאה הודיעו כי "לאור התנפלות משטרת ישראל על גאב"ד ירושלים ועל עוד גדולי ישראל ברימוני הלם במפגן מחאה נגד חילולי קברי ישראל בגוש עציון: רבבות אלפי ישראל יתאספו בימים הקרובים לרחובה של עיר להפגנות זעם אדירה על חילול כבוד התורה ועל המלחמה על החיים ועל המתים".

במודעה שפורסמה לקראת העצרת, ציינה הנהלת 'העדה' כי שוטרי משטרת ישראל "הגיעו לשפלות שטרם נשמע כמוהו בכל העולם כולו כאשר יצאו המוני יראי ה' בראשות גדולי ישראל ובראשם רבן של ישראל פאר הדור כ"ק מרן הגה"ק רבינו הגאב"ד שליט"א במחאה האדירה וזעקת התורה להצלת גורל קברי שוכני עפר בכביש 60 בגוש עציון, התנפלו הקלגסים השוטרים באלימות קשה ואכזרית והפגיזו רימוני הלם בכיוון ישיר על כלל המוחים אשר כמה מהם נפצעו במקום ונזקקו לטיפול רפואי לרפו"ש".

במודעה טענו כי השוטרים "הוסיפו להפגיז פצצות רימוני הלם והדף תמרות אש ועשן על הרכב בו שהה רבינו הגדול שר צבא ד' ראש מערכות ישראל כ"ק מרן הגה"ק הגאב"ד שליט"א וכן על הרכב בו שהה אותו גדול וצדיק כ"ק הגה"צ המקובל רבי יעקב מאיר שכטער שליט"א, ובה בשעה שהיו במקום עוד גדולי ישראל ראשי ומנהיגי קהלות הקודש שליט"א".

לדברי המארגנים, "היהדות החרדית לא תנוח ולא תשקוט! הכרזת מלחמת השטנה תיענה במלחמת קודש! חגרו כלי מלחמה!", דברי הנהלת העדה החרדית.

משטרה הפגנה העדה החרדית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד