1. עמוד הבית
 2. עסקים ונדל"ן
 3. נדל"ן

מחירי הדירות יעלו: "ברשות מקרקעי ישראל מספסרים בקרקעות"

"מחירי הדיור ימשיכו לעלות לצערי הרב בשנה הקרובה ב-12% וגם במחצית הראשונה של 2022, 2021 היא שנה אבודה. מצב המחירים ב-2022 תלוי ביישום החלטות הממשלה ובקצב השיווק של רשות מקרקעי ישראל". כך אומר ראול סרוגו, נשיא התאחדות בוני הארץ

ישראל לפקוביץ, י"ז תשרי תשפ"ב 23/09/2021 10:02

שנה אבודה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: ליאור מזרחי, פלאש 90

ראול סרוגו, נשיא התאחדות בוני הארץ, מאשים ביוקר המחייה בשוק הדיור בעיקר את מנהל מקרקעי ישראל. "המחירים במכרזי רשות מקרקעי ישראל הם מטורפים. אפילו בנתניה נמכרה קרקע ב-1.65 מיליון שקל ליחידת דיור וזה מטורף. בבית שמש נמכרה קרקע ב-850 אלף שקל ליחידה. תראה מה קורה בשדה דוב וברמת השרון. ישראל קנדה קנו בדרום רמת השרון קרקע ב-2.4 מיליון שקל ליחידה כי הם מאמינים שימכרו דירה לפחות ב-5 מיליון שקל", הוא אומר. כך מדווח יהודה שרוני בעיתון 'מעריב'.

סרוגו מוסיף: "בשדה דוב צפון נמכרה קרקע ב-2.8 מיליון שקל והדירות יימכרו ב-6 מיליון שקל. מחירי הקרקעות עולים ב-20 עד 40 אחוז, מנהל מקרקעי ישראל מספסר בקרקע. לא הייתה סיבה שלא להוציא למכירה בשדה דוב 5,500 דירות אלא רק 1,500 דירות. התחרות על הקרקעות היא מטורפת. חברות בנייה ציבוריות חייבות לקנות קרקעות".

לדבריו, רשות מקרקעי ישראל פועלת כדי ליצור מראית עין של היצע: "בשבוע שעבר שיווקו 2,500 יחידות דיור בסירקין פתח תקווה, אבל חוברת המכרז תתפרסם רק בינואר. אז מדוע לשווק מכרז כשהחוברת תתפרסם רק בינואר? בפועל זה לרמות את עצמך".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בטח יעלה יקר , דוחפים בערים גדולות עוד בתים בכח,תתחילו לעשות פינוי בינוי בואו תראו מה הולך יש ערים שחצי מהן יכולות לעבור פינוי בינוי, גם מונע הריסת טבע, גם עוזר לתושבים עם בתים ישנים ( ויש לא מעט) וגם נותן רווח טוב.  (ל”ת)


 2. בובע מייסעס מחירי הדירות עולים בגלל נסיקה עולמית במחירי חומרי גלם  (ל”ת)


 3. רמ"י ממש נבלות הורסים את חיי האזרחים !!  (ל”ת)

  נבלות

 4. רמ"י כלאמר מדינת ישראל דופקת כת אזרחיה  


 5. שקר מוחלט, מי שמציע מחירים גבוהים הם הקבלנים  


 6. רמי  

  סתםאחת

 7. מצב בעייתי  

  מאמאמיה

 8. מחירים בשמיים  

  נטע

 9. ביקוש והיצע  

  דבורה

;