1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

חרדי קיצוני השליך את כיפת השוטר הדתי: "תעוף מפה"

בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו של חרדי קיצוני, שנעצר בחשד שהשליך את כיפתו של שוטר דתי, המשמש כשוטר הקהילתי של שכונת מאה שערים | הוא חשוד כי תקף את השוטר וקרא לו "נאצי" | איש 'העדה החרדית' במהלך הדיון: "זה לא מקובל ולא דרכנו. מי שהולך עם כיפה צריכים לכבד אותו"

אבי גדלוביץ', כ"א חשון תשפ"ב 27/10/2021 15:03

"לא מקובל ולא דרכנו" הפגנה נגד מתווה הרכבת בבר אילן הפגנה בירושלים, ארכיון צילום: ישי ירושלמי

חרדי קיצוני נעצר אתמול (שלישי) לחקירה, לאחר שבמהלך הפגנה שנערכה ברחוב בר אילן בבירה הוא תקף שוטר. לפי החשד, במהלך מחאה נגד מתווה הרכבת הקלה החשוד השליך כיפתו של שוטר דתי שהיה במקום, וכן דחף וגידף אותו.

למרות בקשת המשטרה להאריך את מעצרו בחמישה ימים, בית המשפט השלום בירושלים האריך את מעצרו רק עד למחר. לטענת המשטרה, במהלך ההפגנה החשוד החל לקלל את השוטר, המשמש גם כשוטר הקהילתי של שכונת מאה שערים, בזמן שהאחרון מבקש שיחדול מכך. 

בתגובה, כך לפי נציג המשטרה, הוא "העיף לשוטר את הכיפה מהראש ואמר לו 'תעוף מפה, לא רוצים אותך פה', תוך שהוא אומר ש'שוטר כמוהו לא צריך כיפה, והיה עושה את זה שוב'".

בחקירתו טען החשוד כי אדם אחר, הוא זה שזרק את הכיפה מראשו של השוטר, והוא "רק תפס לו אותה כדי שלא תיפול". נציג המשטרה טען כי "יש פה עילת מעצר של מסוכנות. עצם זה שאדם מסכים לעצמו להגיע לשוטר ולכנות אותו בכינויי גנאי".

עסקן ה'עדה החרדית', הרב שמעון שישא, שהשתתף אף הוא בדיון העיד כי הוא מכיר את החשוד ואת משפחתו. "אמרתי לו שדברים כאלה זה לא מקובל ולא דרכנו", אמר הרב שישא. "מי שהולך עם כיפה צריכים לכבד אותו. הוא הבין ומבין את הבעיה. הוא מבין שזאת לא הדרך".

הרב שישא הוסיף כי הוא מסכים לקחת אחריות על החשוד. "זה בחור שיושב כל הזמן בישיבה ולא נחשף לחברים או דברים אחרים. הוא יהיה בישיבה בבני ברק, ילמד ויישן שם", אמר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חייבים להכניס את הקיצוני הקוץ הזה לכלא עם העבריינים הכי גדולים ביחד עם בנט בעל הכיפה הקטנה  (ל”ת)


 2. עסקן העדה החרדית צודק: רק מי שהולך עם כיפה צריך לעבד  (ל”ת)

  שרירה

 3. מחרדים אשכנזים כבר אין ציפיות לכלום  

  .

  • פגשתי בחיי כמה וכמה חולי נפש לא אשכנזים (ל”ת)

   זונדל פעטשגעבער

 4. אבל מי שהולך ללא כיפה, מותר לבזות אותו.  (ל”ת)

  שריר

  • שכחת את העצה שלך שאפשר לחזור לאירופה (ל”ת)

   חיים

  • חבל שאתה מנצל את הגאונות שלך על שטויות, לא נמאס לך? (ל”ת)

   יואל

 5. הבעייה שלי זה המאכרים שעוזרים לאלימים קיצוניים  (ל”ת)


;